Ciężarówka potrąciła emerytkę

Do tragedii doszło w Otwocku na ul. Kołłątaja na wysokości stacji benzynowych. Kierowca ciężarówki, który śmiertelnie potrącił rowerzystkę, nawet nie zauważył, że zabił na drodze kobietę, i pojechał dalej…

AGNIESZKA JASKULSKA

W piątek, 31 marca rano 71-letnia kobieta pojechała rowerem na zakupy. Około godz. 9 wracała ul. Kołłątaja w Otwocku. Niedaleko skrzyżowania z ul. Majową rowerzystka znalazła się na tzw. wysepce na środku jezdni. W tym samym czasie ze stacji benzynowej wyjechała ciężarówka. Kierowca śmiertelnie potrącił 71-latkę, nawet tego nie zauważając, pojechał dalej. Dopiero, kiedy przechodnie wszczęli alarm, zatrzymał się kilkadziesiąt metrów od miejsca wypadku, przy przystanku autobusowym. Na miejscu interweniowały służby. – Do tego wypadku nie musiało dojść. Zarówno kobieta, jak i kierowca nie powinni byli znaleźć się w tym miejscu – tłumaczą śledczy.

Prokurator rejonowy Jolanta Łubkowska dodaje: – Kierowca, wyjeżdżając ze stacji benzynowej, wbrew przepisom drogowym skręcił w lewo, mimo że miał nakaz skrętu w prawo. Natomiast 71-letnia kobieta prawdopodobnie chciała przejść lub przejechać na skróty na drugą stronę jezdni, dlatego znalazła się niemal na środku drogi. Wtedy doszło do tragedii. Na skutek doznanych obrażeń rowerzystka poniosła śmierć na miejscu – tłumaczy prokurator Łubkowska. – Na razie nie wiadomo, czy kobieta jechała rowerem, czy go prowadziła. Wyjaśniamy przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Wiadomo jednak, że kierowca był trzeźwy – zaznacza prokurator rejonowy Łubkowska.

Śledczy poszukują świadków, którzy widzieli, jak doszło do tego wypadku. Osoby te proszone są o kontakt z wydziałem ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Otwocku pod nr tel. 22 604 12 14 lub 22 779 40 91.

One thought on “Ciężarówka potrąciła emerytkę

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.