Plaża przygotowuje się do sezonu

Najwytrwalsi plażowicze łapią już nad Wisłą pierwsze wiosenne promienie słońca. A plaża przy ulicach Romantycznej i Rychnowskiej w Wawrze szykuje się do nowego sezonu.

Miłośnicy wypoczynku nad wodą nie mogą się już doczekać, kiedy będą mogli korzystać z uroków plażowania. Tymczasem wawerska plaża powoli przygotowuje się do sezonu. Na razie postawiono tablice informacyjne, ale już wkrótce pojawią się leżaki, miejsce do grillowania i kajaki. Zacznie też działać prom, z którego będą mogli korzystać również rowerzyści, a wypoczynek nad rzeką umilą wieczory przy muzyce i wiele innych atrakcji.

Jednak zanim rozpoczną się letnie imprezy, Plażę Romantyczną trzeba uporządkować. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w akcji sprzątania brzegów Wisły. Odbędzie się ona w sobotę, 22 kwietnia (szczegóły podamy w kolejnych numerach „Linii”).
Co jeszcze będzie działo się w tym roku na Plaży Romantycznej? Zostanie ona nie tylko wysprzątana na błysk, ale i powiększona. Jak zapewniają władze dzielnicy Wawer, mieszkańcy pokochali plażę nad Wisłą i interesują się jej przyszłością. Dlatego powstała koncepcja rozbudowy infrastruktury nad rzeką.

– Chcemy wybudować wzdłuż plaży ścieżkę pieszo-rowerową z ławeczkami, plac zabaw, a także bezpieczne zejście do wody. Plaża wzbogaci się o pomost, do którego będą przybijać promy bezpłatnie przewożące turystów i plażowiczów na drugi brzeg Wisły – wylicza Leszek Baraniewski, zastępca burmistrza dzielnicy Wawer. – Na otwarcie sezonu planujemy zlot motocyklowy i pojazdów militarnych, będzie ognisko i część artystyczna. Naprzeciw ul. Bronowskiej stanie taras widokowy, z którego będzie można obserwować ptactwo wodne gniazdujące na wyspie – dodaje.

W tym roku na wiślanych brzegach zaplanowano wiele imprez.

– W programie znajdą się nie tylko cykliczne imprezy znane z poprzednich lat, ale zaplanowaliśmy też nowe atrakcje – zapewnia Michał Olszewski, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

W ciągu ostatnich 10 lat zrobiono wiele, aby przybliżyć rzekę mieszkańcom. Praski brzeg, na którym znajduje się pięć plaż i rekreacyjna ścieżka pieszo-rowerowa, pozostał naturalny. Natomiast lewy, z istniejącymi i powstającymi bulwarami, staje się wielkomiejską, nadrzeczną promenadą. Na nadwiślańskie inwestycje, w tym przeciwpowodziowe, wydano przez ten czas ponad 200 mln zł.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.