SpoKREWnieni służbą

Krwi nie da się niczym zastąpić! Udowodnili to uczestnicy ogólnopolskiej akcji „spoKREWnieni służbą”, wśród których znaleźli się również strażacy i policjanci z powiatu otwockiego. Funkcjonariusze honorowo oddali krew. W ten sposób uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych, którym dedykowana była akcja, a jednocześnie pomogli wszystkim potrzebującym tego życiodajnego płynu.

AGNIESZKA JASKULSKA

Przedstawiciele służb z powiatu otwockiego kolejny raz pokazali, że potrafią połączyć siły, żeby nieść pomoc innym.

W środę, 29 marca funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz około 30 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Gałczyńskiego honorowo oddali ponad 18 litrów krwi w specjalnym autobusie, który stanął przed budynkiem szkoły.

Akcja pod hasłem „spoKREWnieni służbą” rozpoczęła się na początku marca i zorganizowano ją w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dotychczas honorowo oddano łącznie ponad dwa tysiące litrów krwi. – Tego życiodajnego leku nie można niczym zastąpić, a ratowanie życia ludzkiego jest możliwe dzięki takim bezinteresownym aktom pomocy – podkreśla asp. sztab. Sylwia Durlik z otwockiej komendy. Licealiści również aktywnie włączyli się w akcję. Mariusz Wachnik i Mateusz Harubala, uczniowie drugiej klasy liceum, po raz pierwszy oddali krew. – Chcemy pomóc tym, którzy jej potrzebują. Każda kropla krwi jest na wagę złota – podkreślają licealiści.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s