Nowe boiska dla Józefovii

Józefovia będzie miała co świętować! Na należącym do klubu terenie powstanie nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Klub znalazł też sponsora, który wybuduje dwa boiska do siatkówki plażowej.

SYLWIA WYSOCKA

Na boiskach MLKS Józefovia trenuje ok. 330 dzieci, z których blisko 260 mieszka w  Józefowie. – Trenują już przedszkolaki urodzone w latach 2011-2013. Gdybyśmy ogłosili kolejny nabór, z miejsca mielibyśmy jeszcze stu chętnych – mówi Paweł Kołodziej, przewodniczący komisji oświaty, kultury i zdrowia w józefowskiej radzie miasta oraz członek zarządu klubu Józefovia Józefów.

Klub nie może przyjmować nowych dzieci, bo nie mają one  gdzie trenować. Na należących do Józefovii boiskach po prostu brakuje miejsca. Dlatego gdy okazało się, że ze względu na nieuregulowany stan prawny gruntów w tym roku nie ma szans na przebudowę ul. Cichej (na odcinku od ul. 3 Maja do ul. Zawiszy), na co w budżecie zarezerwowane było 175 tys. zł, radny Kołodziej przekonywał, żeby 100 tys. zł z tej kwoty przeznaczyć na budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią na tzw. ugorze przy terenach Józefovii.

Radni początkowo odnieśli się do tego pomysłu sceptycznie. Nie byli zachwyceni tym, że mają przesunąć pieniądze w budżecie.

– Wolelibyśmy poznać zestawienie wszystkich możliwych w tym roku do realizacji inwestycji. Chcielibyśmy też dowiedzieć się, co nie będzie realizowane i co można zrobić w zamian. Na liście rezerwowej czekają przecież propozycje, które były zgłaszane do budżetu, ale nie znalazły się w nim – mówili.

Ostatecznie dali się jednak przekonać, bo jak zauważyła m.in. wiceprzewodnicząca rady Marianna Jakubowska, przez te 100 tys. zł budżet nie upadnie, a teren zostanie uporządkowany i zyskają na tym dzieci. Przekonało ich też to, że jeśli decyzje zapadną w marcu, na wiosnę zostanie ogłoszony przetarg i inwestycja rozpocznie się szybko, to koszt budowy boiska może być nawet dwa albo trzy razy niższy niż pod koniec roku.
Zagospodarowany teren ma mieć ok. 700 m2. Koszt budowy boiska ze sztuczną nawierzchnią niekoniecznie zamknie się w kwocie 100 tys. zł, bo podobne obiekty powstają za ok. 150 tys. zł. Boisko będzie przygotowane do tego, aby w przyszłości można je było zadaszyć (namiot albo tzw. balon). Oprócz boiska ze sztuczną nawierzchnią powstaną najprawdopodobniej dwa piaszczyste boiska do siatkówki plażowej, na które klub znalazł sponsora.

Trochę historii

  • W 2002 r. na podstawie uchwały Rady Miasta Józefowa zakupiono liczący około 2 ha teren  położony nad Świdrem pomiędzy ulicami Dolną i Żabią. W 2003 r. rozpoczęła się budowa budynku klubowego. W 2006 r. zakończono i oddano do użytku budynek zaplecza klubu. Na przełomie 2006/2007 zostało wybudowane pełnowymiarowe trawiaste boisko piłkarskie. W latach 2008-2010, w związku z przygotowaniami do EURO 2012, władze miasta zgłosiły obiekt Józefovii jako potencjalny ośrodek treningowy, z którego mogliby korzystać uczestnicy Mistrzostw Europy. Przystąpiono do prac projektowych, a następnie za pieniądze z budżetu miasta wybudowano boisko z trybunami, trybuny przy głównym boisku trawiastym, boisko wielofunkcyjne i plac zabaw. Cały teren został ogrodzony. Powstał obiekt sportowy, którego otwarcie nastąpiło w czerwcu 2011 r.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.