Nocny autobus do Józefowa

Od 1 maja mieszkańcy linii otwockiej pracujący do późna w Warszawie będą mieli łatwiejszy powrót do domu. Do końca roku będą mogli korzystać z autobusów nocnej linii N72, której trasa zostanie wydłużona aż do granic Józefowa z Otwockiem.

SYLWIA WYSOCKA

Warszawskie autobusy linii N72 dotychczas ruszały z Dworca Centralnego i jechały przez rondo Waszyngtona, osiedle Gocław, Wał Miedzeszyński, Trakt Lubelski, kończąc trasę przy przystanku PKP Falenica. Od 1 maja to się zmieni. To efekt rozmów przedstawicieli Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie z władzami Józefowa, które znalazły w budżecie miasta 50 tys. zł, co pozwoli na przedłużenie linii nocnej do granic Józefowa do końca roku 2017. Autobus N72 będzie dojeżdżał do ronda im. M. E. Andriollego tuż przed mostem łączącym Józefów z Otwockiem.

Najpierw pojawił się pomysł, aby autobus dojeżdżał tylko do centrum Józefowa, ale tam rondo jest małe i trudno byłoby mu zawracać, a poza tym linia nie obejmowałaby całego miasta. W Józefowie autobusy będą jeździć wzdłuż torów kolejowych ul. Piłsudskiego. Linia N72 ma teraz sześć nocnych kursów. Do Józefowa będą wydłużone trzy z nich.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.