Remontują kawałek Warszawskiej

Od ubiegłego tygodnia trwa remont ul. Warszawskiej na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Ujejskiego. Prace potrwają maksymalnie do końca maja. Wykonawca rozpocznie je od budowy odwodnienia i miejsc postojowych.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Cała ul. Warszawska jest w fatalnym stanie i wymaga pilnego remontu. Jednak na razie, ze względu na duże koszty, zostanie zmodernizowany tylko krótki, liczący ok. 100 metrów odcinek przy kościele w Śródborowie. Będzie tam położona nowa nawierzchnia asfaltowa, a wyremontowany chodnik stanie się ciągiem pieszo-rowerowym. Powstaną 44 miejsca parkingowe po obu stronach ulicy, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych. Ponadto zostaną wykonane oznakowanie poziomie i pionowe jezdni oraz zjazd na ul. Ujejskiego. Koszt tych prac wyniesie 373 tys. 500 zł.

Przez cały czas prowadzenia remontu, czyli do końca maja, kierowcy muszą liczyć się z ograniczeniami w ruchu. Całkowite zamknięcie jezdni na tym odcinku drogi (z wyjątkiem dojazdów do posesji) planowane jest w okresie od 1 do 21 maja. Wtedy ruch z zamkniętej ul. Warszawskiej poprowadzony zostanie objazdem przez równoległą ul. Armii Krajowej.

Jak zapowiada radny ze Śródborowa Przemysław Bogusz, jest to pierwszy etap prac. – Projekt remontu został wykonany już rok temu i jest nim objęty dłuższy odcinek ul. Warszawskiej (od ul. Narutowicza do ul. Żeromskiego). Niestety, ze względu na duży koszt jego realizacji (według wstępnych szacunków jest to ponad 2 mln zł) nie da się przeprowadzić całego remontu w jednym roku. Dlatego został on podzielony na etapy. Ponieważ tym razem urząd ogłosił przetarg na początku roku (tak jak powinno odbywać się to zawsze), udało się uzyskać korzystną cenę i zostało trochę pieniędzy z tych zaplanowanych na pierwszy etap prac. Podobnie jak zabiegałem o umieszczenie tego zadania w budżecie, tak teraz będę starał się o wykorzystanie pozostałej kwoty (może powiększonej o przesunięcia) na pociągnięcie jeszcze w tym roku nowej nawierzchni i ścieżki trochę dalej, przynajmniej do ul. Norwida – dodaje radny Bogusz.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.