Zatankujesz na Orlenie w wakacje

W niedzielę, 30 lipca planowane jest otwarcie nowej stacji benzynowej sieci Orlen przy ul. Poniatowskiego. Powstanie ona niemal w tym samym miejscu, gdzie działała jej poprzedniczka. Prace rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu.

PRZEMEK SKOCZEK

Trwa „brudna robota”. Koparki pracują pełną parą

Większość kierowców chyba zgodzi się z tym, że brak najstarszej stacji paliw w Otwocku, dawnego CPN-u przy ul. Poniatowskiego, daje się odczuć. W tej części miasta nie ma gdzie zatankować. Dla mieszkańców i przejezdnych oznacza to konieczność przedzierania się na drugi koniec miasta. Dopiero tam są stacje benzynowe: przy wylotówce na Józefów i przy ul. Nadwiślańskiej. Jest też stacja na osiedlu Ługi. Ta zamknięta należała jednak do najpopularniejszych (i najbardziej dochodowych) w mieście i niemal od razu po jej zamknięciu właściciele terenu rozpoczęli starania o budowę nowej. Pisaliśmy o tym kilkakrotnie. Wreszcie udało się dopiąć formalności i w ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace budowlane.

– Nowa stacja będzie bardzo nowoczesna i przyjazna dla środowiska, będzie miała nawet własną małą oczyszczalnię ścieków. To wzorcowy projekt sieci Orlen, w którym zastosowane będą najnowsze rozwiązania, co jest ukłonem koncernu w stronę miasta. Swoją architekturą stacja będzie nawiązywała do otwockich, sosnowych klimatów. Moim zdaniem jest naprawdę bardzo ładna – ocenia współinwestor Piotr Poraj Poleski. – Nie powstanie dokładnie w tym samym miejscu co poprzednia, ale będzie nieco w głębi, m.in. na terenie obecnego punktu LPG. Projekt zakłada postawienie dwukondygnacyjnego pawilonu o powierzchni 171 m2, wiaty z dwoma dystrybutorami paliw i czterema podjazdami. Będzie również mała gastronomia. W przyszłości rozważamy otwarcie obok centrum usług motoryzacyjnych, gdzie kierowcy będą mogli liczyć na kompleksową obsługę samochodów. To jednak tylko plany – dodaje Poraj Poleski.

 • Mirosław says:

  W sumie dla większości mieszkańców to nic nie zmieni , mając wybór dojechania 2 kilometry do każdej stacji nic to nie wnosi ,stacja paliw miała by rację bytu bliżej centrum ,wtedy to można było by powiedzieć że jest w zasięgu a tak punkt słaby a i orlen ja wiadomo z cenami szaleje zresztą nie tylko ,marna inwestycja.

 • wioska says:

  skandalem jest, że przez kilka ostatnich lat stacji tam nie było, Bogu dzięki, że nie trzeba będzie wyjeżdżać z miasta, żeby zatankować, Hosanna!

 • Janek says:

  Już od dłuższego czasu nie jest to cicha okolica ,mieszkam w tej okolicy już od 24lat i wiem jak na przestrzeni lat okolica się zmieniła. Nadal jest bardzo dużo miejsc w tej okolicy które przyciągają swoim klimatem i urokiem ale niestety trzeba wyjąć z domu lub ogrodzonego osiedla żeby je zobaczyć. Jestem za budową stacji !

 • mieszkanka okolicy says:

  FATALNIE….dla mieszkańców sąsiadujących nie jest to żadne udogodnienie a spowodowanie wzmożonego ruchu i hałasu w cichej okolicy przyjaznej spacerom z dala od centrum miasta- jestem przeciwna!!!!

4 thoughts on “Zatankujesz na Orlenie w wakacje”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl