Zatankujesz na Orlenie w wakacje

W niedzielę, 30 lipca planowane jest otwarcie nowej stacji benzynowej sieci Orlen przy ul. Poniatowskiego. Powstanie ona niemal w tym samym miejscu, gdzie działała jej poprzedniczka. Prace rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu.

PRZEMEK SKOCZEK

Trwa „brudna robota”. Koparki pracują pełną parą

Większość kierowców chyba zgodzi się z tym, że brak najstarszej stacji paliw w Otwocku, dawnego CPN-u przy ul. Poniatowskiego, daje się odczuć. W tej części miasta nie ma gdzie zatankować. Dla mieszkańców i przejezdnych oznacza to konieczność przedzierania się na drugi koniec miasta. Dopiero tam są stacje benzynowe: przy wylotówce na Józefów i przy ul. Nadwiślańskiej. Jest też stacja na osiedlu Ługi. Ta zamknięta należała jednak do najpopularniejszych (i najbardziej dochodowych) w mieście i niemal od razu po jej zamknięciu właściciele terenu rozpoczęli starania o budowę nowej. Pisaliśmy o tym kilkakrotnie. Wreszcie udało się dopiąć formalności i w ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace budowlane.

– Nowa stacja będzie bardzo nowoczesna i przyjazna dla środowiska, będzie miała nawet własną małą oczyszczalnię ścieków. To wzorcowy projekt sieci Orlen, w którym zastosowane będą najnowsze rozwiązania, co jest ukłonem koncernu w stronę miasta. Swoją architekturą stacja będzie nawiązywała do otwockich, sosnowych klimatów. Moim zdaniem jest naprawdę bardzo ładna – ocenia współinwestor Piotr Poraj Poleski. – Nie powstanie dokładnie w tym samym miejscu co poprzednia, ale będzie nieco w głębi, m.in. na terenie obecnego punktu LPG. Projekt zakłada postawienie dwukondygnacyjnego pawilonu o powierzchni 171 m2, wiaty z dwoma dystrybutorami paliw i czterema podjazdami. Będzie również mała gastronomia. W przyszłości rozważamy otwarcie obok centrum usług motoryzacyjnych, gdzie kierowcy będą mogli liczyć na kompleksową obsługę samochodów. To jednak tylko plany – dodaje Poraj Poleski.

4 komentarze do “Zatankujesz na Orlenie w wakacje

 • 6 kwietnia 2017 o 11:44
  Permalink

  FATALNIE….dla mieszkańców sąsiadujących nie jest to żadne udogodnienie a spowodowanie wzmożonego ruchu i hałasu w cichej okolicy przyjaznej spacerom z dala od centrum miasta- jestem przeciwna!!!!

  Odpowiedz
 • 6 kwietnia 2017 o 12:48
  Permalink

  Już od dłuższego czasu nie jest to cicha okolica ,mieszkam w tej okolicy już od 24lat i wiem jak na przestrzeni lat okolica się zmieniła. Nadal jest bardzo dużo miejsc w tej okolicy które przyciągają swoim klimatem i urokiem ale niestety trzeba wyjąć z domu lub ogrodzonego osiedla żeby je zobaczyć. Jestem za budową stacji !

  Odpowiedz
 • 6 kwietnia 2017 o 13:13
  Permalink

  skandalem jest, że przez kilka ostatnich lat stacji tam nie było, Bogu dzięki, że nie trzeba będzie wyjeżdżać z miasta, żeby zatankować, Hosanna!

  Odpowiedz
 • 20 maja 2017 o 23:32
  Permalink

  W sumie dla większości mieszkańców to nic nie zmieni , mając wybór dojechania 2 kilometry do każdej stacji nic to nie wnosi ,stacja paliw miała by rację bytu bliżej centrum ,wtedy to można było by powiedzieć że jest w zasięgu a tak punkt słaby a i orlen ja wiadomo z cenami szaleje zresztą nie tylko ,marna inwestycja.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.