Uratują dróżniczówkę

Jeden z najstarszych budynków w mieście dostanie nowe życie. Jeśli tylko rozmowy z PKP o przejęciu dróżniczówki zakończą się pomyślnie, będzie można tam utworzyć Punkt Informacji Turystycznej i siedzibę organizacji pozarządowej.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

W domu dróżnika będą toaleta i Punkt Informacji Turystycznej

Obecnie opustoszały obiekt z roku na rok coraz bardziej niszczeje i gdyby nikt się nim nie zainteresował, pewnie czekałaby go rozbiórka. – Chcemy ten budynek uratować, ponieważ jest jednym z najstarszych w Otwocku i znajduje się w ciekawym miejscu. Planujemy go zagospodarować we współpracy z PTTK. Chcemy utworzyć tam Punkt Informacji Turystycznej oraz wykorzystać ten obiekt pod działalność innych organizacji. Nie jest to zabytek. Wystąpiliśmy już do PKP z pytaniem o utworzenia tam oddziału i możliwość dzierżawienia tego obiektu – informuje Sebastian Rakowski, prezes Towarzystwa Przyjaciół Otwocka (TPO).

Korespondencja pisemna z koleją w tej sprawie wciąż trwa. Okazja do rozmów nadarzyła się podczas spotkania z przedstawicielami PKP w urzędzie miasta w sprawie omawiania modernizacji dworca kolejowego. TPO w realizacji planów popierają władze miasta. – Razem z organizacjami pozarządowymi bardzo chętnie wykorzystalibyśmy dróżniczówkę. Moglibyśmy przenieść ten obiekt na drugą stronę ulicy i wyrestaurować, tak aby służył mieszkańcom – mówił podczas spotkania w magistracie wiceprezydent Otwocka Piotr Stefański.

Pojawił się też pomysł, żeby przenieść tam toaletę. – Naprzeciwko dróżniczówki jest ostatni przystanek linii autobusowej 702, gdzie stoi brzydki, szary toi toi. Z jednej strony dróżniczówkę można by wykorzystać jako zaplecze sanitarne dla kierowców, a pozostałą część obiektu przeznaczyć pod działalność TPO albo jeszcze jednej organizacji pozarządowej – zaproponował Stefański. Sprawa jest otwarta.

Rozmowy z PKP są na dobrym „torze”. Pomysł TPO dotyczący zagospodarowania dróżniczówki został oceniony jako bardzo dobry. Trzymamy więc kciuki za kolejne spotkania, które mają odbyć się w ciągu najbliższych tygodni.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.