Miasto z procentowym klimatem

W Otwocku najwięcej jest kościołów, banków i… sklepów z alkoholami! Od kilku lat limit koncesji wydawanych na sprzedaż mocnych trunków jest maksymalnie wykorzystywany.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Miejsca, w których można kupić alkohol

Nowe sklepy z alkoholami pojawiają się tylko wtedy, kiedy ktoś zrezygnuje albo wygaśnie mu zezwolenie. Wtedy od razu w to miejsce „wskakuje” ktoś nowy. – Spotykamy się raz na dwa tygodnie i wtedy opiniujemy wnioski przedsiębiorców o wydanie koncesji – mówi Mateusz Kudlicki, przewodniczący miejskiej komisji tzw. alkoholowej. Potem o wydaniu zezwolenia decyduje prezydent.

Już od kilku lat limit wydawanych w Otwocku koncesji na sprzedaż alkoholi powyżej 4,5 proc. (z wyjątkiem piwa) i przeznaczonych do spożycia poza sklepem wynosi 70. Tyle jest teraz w mieście punktów, w których można kupić mocne napoje wyskokowe. Jak sprawdziliśmy w magistracie, ktoś będzie wkrótce rezygnował z zezwolenia, więc jedno miejsce się zwolni, ale pewnie nie na długo. Nie tak dawno komisja alkoholowa przychyliła się do wniosków i otwarto dwa nowe sklepy całodobowe (jeden na Kresach, naprzeciwko cukierni).

Mniejszym zainteresowaniem przedsiębiorców cieszy się sprzedaż alkoholi niskoprocentowych, która nie jest limitowana. W Otwocku są cztery sklepy, w których można je kupić i spożywać poza miejscem sprzedaży, oraz dziewięć takich, w których można raczyć się trunkiem na miejscu.

W przypadku sklepów koncesje wydawane są najdłużej na trzy lata, a w przypadku gastronomii do pięciu lat. Jeśli chodzi o bary i restauracje z alkoholami powyżej 4,5 proc. limit wynosi 30 lokali. Obecnie wydanych jest 20 zezwoleń i tyle mamy w mieście takich miejsc.

Z koncesji można zrezygnować albo może zostać ona wygaszana, jeśli ktoś nie reguluje w terminie opłat za zezwolenie. W ciągu roku są do zapłacenia trzy raty (np. w przypadku sprzedaży piwa i wina jedna wynosi 525 zł). Najbliższy termin płatności zarówno w przypadku sklepów, jak i barów czy restauracji mija pod koniec maja.

A czy zdaniem naszych Czytelników limit 70 punktów powinien zostać zwiększony, czy może zmniejszony? Czekamy na opinie pod adresem: redakcja@linia.com.pl.

  • Mario says:

    Autor chciał pokazać tym artykułem swoją pogardę dla Kościoła. Szatan działa ludzkimi rękami.

  • lola says:

    Co by nie powiedzieć w Otwocku jest bahdzo dobhze.

  • wioska says:

    Kiedy przeczytałem pierwszy raz zajawkę artykułu, to pomyślałem, że Pani Redaktor mogłaby się na dzień dobry lekko puknąć w swe szacowne czoło… Potem sobie pomyśłałem, kurczę, skoro Kościół piszemy wielką literą, gdy myślimy o miejscu spotkania z Bogiem, to rzeczywiście, jest ich najwięcej, znacznie więcej niż sklepów z alkoholem, banków itp. No i, że tak powiem – na deser, ten iście przeuroczy zwrot “Mniejszym zainteresowaniem przedsiębiorców…” w kontekście przedstawionej w pierwszym zdaniu tezy, że “W Otwocku najwięcej jest Kościołów (…)”. Cudowne 🙂 Bhawo, bhawo!!!

3 thoughts on “Miasto z procentowym klimatem”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl

REKLAMA

OGŁOSZENIE