Będzie nocny do Otwocka?

Wraca pomysł nocnej linii autobusowej z Warszawy do Otwocka. Zarząd Transportu Miejskiego w stolicy dostał jasny sygnał od prezydenta Zbigniewa Szczepaniaka, że miasto jest zainteresowane uruchomieniem takiego autobusu i czeka teraz na kalkulację kosztów.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Nie tylko Józefów i Karczew chcą dla swoich mieszkańców nocnej komunikacji z Warszawą. Władze Otwocka też są tym zainteresowane. Prezydent Zbigniew Szczepaniak wystąpił już do ZTM z pismem w tej sprawie.

– W związku z informacjami, które dotarły do nas, że planowane jest uruchomienie linii nocnej z Warszawy do Józefowa, poinformowaliśmy, że jesteśmy zainteresowani nocnym autobusem do Otwocka i prosimy o przedstawienie kosztów i założeń organizacyjnych. Taka informacja została przesłana także do wiadomości władz Józefowa i Karczewa – mówi w rozmowie z „Linią” prezydent Otwocka.

ZTM jest otwarty na takie rozwiązanie. Oznacza to, że musiałby uruchomić dodatkową linię do Józefowa, Otwocka i Karczewa. Jaki może to być koszt dla samorządów? Kiedy na początku 2016 roku była rozważana taka sama propozycja, ZTM poinformował gminy, że nocny autobus kosztowałby rocznie ok. 270 tys. zł do podziału na trzy samorządy w zależności od przebiegu trasy i kilometrów, które miałby do przejechania na danym terenie.

Wtedy z tych wyliczeń wynikało, że Otwock płaciłby ok. 110 tys. zł. Można się spodziewać, że teraz kwota będzie zbliżona. Ale musimy poczekać na oficjalne pismo w tej sprawie od ZTM. – Będziemy dalej prowadzić rozmowy na ten temat – zapowiada prezydent Szczepaniak. Oby tylko samorządy doszły do porozumienia w tej sprawie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.