Dobry zwyczaj – rower pożyczaj

Jeszcze przed świętami wielkanocnymi bezpłatna wypożyczalnia rowerów w Karczewie zainaugurowała sezon wiosenny. Jednoślady można wypożyczyć na dzień albo nawet na cały weekend!

SYLWIA WYSOCKA

Sezonowa wypożyczalnia rowerów przy hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Bohaterów Westerplatte 55 działa już trzeci rok. Do dyspozycji miłośników dwóch kółek jest kilkanaście sprawnych rowerów – każdy wyposażony w przednie i tylne oświetlenie, dzwonek, błotniki, bagażnik, koszyk na kierownicy, odblaski i zapinkę zabezpieczającą przed kradzieżą.

Wypożyczenie pojazdu (do dyspozycji są wyłącznie jednoślady o 28-calowych kołach) jest bardzo proste. Wystarczy mieć przy sobie dokument ze zdjęciem (rowery wypożyczać mogą tylko osoby pełnoletnie), na podstawie którego należy wypełnić umowę i wpłacić 40 zł zwrotnej kaucji. W przypadku dwóch pojazdów wynosi ona 70 zł, a trzech – 100 zł, przy czym jedna osoba może wypożyczyć naraz najwyżej cztery rowery. Kaucja służy zabezpieczeniu kosztów ewentualnych drobnych napraw.

Wypożyczalnia czynna jest codziennie w godzinach od 9 do 19. Nowością jest możliwość wypożyczania pojazdu na weekend. Rowery można rezerwować: mailowo, pisząc na e-mail: sekretariat.mosir@karczew.pl, lub telefonicznie pod nr 22 780 62 80 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30-15.30.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.