Prezydent odmówił Saterowi

Idąc za głosem mieszkańców i rady miasta prezydent Zbigniew Szczepaniak po raz drugi wydał odmowną decyzję w sprawie planów rozbudowy składowiska Sater (Amest) w Otwocku-Świerku. Należy jednak przypuszczać, że spółka po raz kolejny odwoła się od niej.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Planowana przez spółkę Amest (dawniej Sater) Otwock inwestycja na terenie 3 tys. ha, który przylega do składowiska, po raz kolejny oddala się w czasie. Od końca 2013 roku inwestor stara się uzyskać stosowne pozwolenia, w tym tzw. decyzję środowiskową wydawaną przez prezydenta.

Zbigniew Szczepaniak już raz odmówił określenia środowiskowych uwarunkowań dla budowy zakładu zagospodarowania odpadów obojętnych i innych niż niebezpieczne na terenie składowiska. Spółka Amest Otwock skutecznie odwołała się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego i sprawa ponownie wróciła do rozpatrzenia. Decyzją z 6 kwietnia prezydent podtrzymał swoje wcześniejsze stanowisko. Jako główną przyczynę odmowy określenia środowiskowych uwarunkowań podał „niezgodność lokalizacji tego przedsięwzięcia z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obowiązującego dla terenu, na którym planowana jest inwestycja”. Wszystko wskazuje na to, że bieg spraw się powtórzy i wydana decyzja zostanie ponownie zaskarżona do SKO.

Przypomnijmy, że na tym terenie miałyby powstać: sortownia odpadów, kompostownia, biofiltr, plac dojrzewania kompostu, magazyn odpadów niebezpiecznych i infrastruktury pomocniczej. Łączna maksymalna wydajność zakładu miała wynosić do 65 tys. ton odpadów rocznie.

One thought on “Prezydent odmówił Saterowi

  • 21 kwietnia 2017 o 11:09
    Permalink

    no to się Wielce Czcigodny Pan Prezydęt obudził, ah, oh, bhawo, w samą porę te protesty, już interes zamykają, już pachnie ładnie, ah, oh, dzięki, bhawo!

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.