Piękny kompromis

22-letnia Małgorzata Żmudzin z Sobieni Szlacheckich zdobyła koronę i tytuł Miss Ziemi Otwockiej 2017, choć w opinii wielu osób to nie ona była faworytką tegorocznego konkursu.

PRZEMEK SKOCZEK

Królowa Małgorzata Żmudzin i dwie wicemiss Kinga Paduch (z lewej) i Hanna Gumowska

W każdym z czterech dotychczasowych finałów były czarne konie, na które stawiano. Były to dziewczyny pod jakimiś względami wyprzedzające rywalki i za każdym razem to właśnie one zdobywały koronę. W tym roku w kuluarowych rozmowach najczęściej padało nazwisko Hanny Gumowskiej. I rzeczywiście, zdobyła ona aż trzy z sześciu tytułów. Jednak nie ten najważniejszy. Na jej piersi zawisły szarfy Miss Fitness, Miss Uśmiechu oraz I wicemiss. O tym, że nie wygrała, zadecydował prawdopodobnie fakt, że jest warszawianką, a nie mieszkanką powiatu otwockiego. Na szczęście może powalczyć w kolejnym etapie. Końcowy werdykt był więc swoistym kompromisem. Tytuł Miss Active zdobyła Edyta Dąbrowska z Woli Duckiej.

Aż pięć z 12 dziewcząt zakwalifikowanych do finału, który odbył się w minioną sobotę, 22 kwietnia, przeszło dalej. Na początku lipca będą nas reprezentować w półfinale konkursu Miss Polonia. Obok Małgorzaty Żmudzin, Hanny Gumowskiej oraz II wicemiss Kingi Paduch z Glinianki, będą to Aleksandra Michalec z Mistowa (koło Mińska Maz.) i otwocczanka Magdalena Dynek, wyróżnione przez przedstawicieli biura Miss Polonia tzw. dzikimi kartami. Trzymamy kciuki i gratulujemy wszystkim uczestniczkom. Więcej o finale i wywiad z Miss Ziemi Otwockiej 2017 już w następnym numerze „Linii”.

4 komentarze do “Piękny kompromis

 • 27 kwietnia 2017 o 08:48
  Permalink

  Cóż to za sposób pisania artykułów? Gdzie zamiast przedstawić obiektywny obraz tego jak wyglądał konkurs, wtrącamy już w samym tytule nagłówek rodem z Onetu, WP, Interii i tym podobnych serwisów gdzie nastawiamy się na kliknięcia, a nie na treść. Poza tym, autor chyba nie do końca rozumie pojęcie „Czarny Koń”. Posłużę się definicją: „kto nieoczekiwanie zwycięża lub odgrywa wielką rolę w jakichś wydarzeniach, choć nikt się tego nie spodziewał”. Końcowy werdykt był obiektywną opinią jury, a nie kompromisem podyktowanym miejscem zamieszkania.

  Pisząc w ten sposób obraża Pan jury, ale także uczestniczki. Przede wszystkim obraża Pan siebie i swój fach. O, ironio.

  Chciałbym tylko dodać, że wszystkie uczestniczki były olśniewające i każda reprezentowała sobą coś wyjątkowego, co mogło im pozwolić na wygraną.

  Odpowiedz
 • 30 kwietnia 2017 o 21:13
  Permalink

  Jaki dziennikarz tak napisany artykuł 😂😂😂😂

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.