Piękny kompromis

22-letnia Małgorzata Żmudzin z Sobieni Szlacheckich zdobyła koronę i tytuł Miss Ziemi Otwockiej 2017, choć w opinii wielu osób to nie ona była faworytką tegorocznego konkursu.

PRZEMEK SKOCZEK

Królowa Małgorzata Żmudzin i dwie wicemiss Kinga Paduch (z lewej) i Hanna Gumowska

W każdym z czterech dotychczasowych finałów były czarne konie, na które stawiano. Były to dziewczyny pod jakimiś względami wyprzedzające rywalki i za każdym razem to właśnie one zdobywały koronę. W tym roku w kuluarowych rozmowach najczęściej padało nazwisko Hanny Gumowskiej. I rzeczywiście, zdobyła ona aż trzy z sześciu tytułów. Jednak nie ten najważniejszy. Na jej piersi zawisły szarfy Miss Fitness, Miss Uśmiechu oraz I wicemiss. O tym, że nie wygrała, zadecydował prawdopodobnie fakt, że jest warszawianką, a nie mieszkanką powiatu otwockiego. Na szczęście może powalczyć w kolejnym etapie. Końcowy werdykt był więc swoistym kompromisem. Tytuł Miss Active zdobyła Edyta Dąbrowska z Woli Duckiej.

Aż pięć z 12 dziewcząt zakwalifikowanych do finału, który odbył się w minioną sobotę, 22 kwietnia, przeszło dalej. Na początku lipca będą nas reprezentować w półfinale konkursu Miss Polonia. Obok Małgorzaty Żmudzin, Hanny Gumowskiej oraz II wicemiss Kingi Paduch z Glinianki, będą to Aleksandra Michalec z Mistowa (koło Mińska Maz.) i otwocczanka Magdalena Dynek, wyróżnione przez przedstawicieli biura Miss Polonia tzw. dzikimi kartami. Trzymamy kciuki i gratulujemy wszystkim uczestniczkom. Więcej o finale i wywiad z Miss Ziemi Otwockiej 2017 już w następnym numerze „Linii”.

 • Ktoś says:

  Jaki dziennikarz tak napisany artykuł 😂😂😂😂

 • Jerzy says:

  Cóż to za sposób pisania artykułów? Gdzie zamiast przedstawić obiektywny obraz tego jak wyglądał konkurs, wtrącamy już w samym tytule nagłówek rodem z Onetu, WP, Interii i tym podobnych serwisów gdzie nastawiamy się na kliknięcia, a nie na treść. Poza tym, autor chyba nie do końca rozumie pojęcie “Czarny Koń”. Posłużę się definicją: “kto nieoczekiwanie zwycięża lub odgrywa wielką rolę w jakichś wydarzeniach, choć nikt się tego nie spodziewał”. Końcowy werdykt był obiektywną opinią jury, a nie kompromisem podyktowanym miejscem zamieszkania.

  Pisząc w ten sposób obraża Pan jury, ale także uczestniczki. Przede wszystkim obraża Pan siebie i swój fach. O, ironio.

  Chciałbym tylko dodać, że wszystkie uczestniczki były olśniewające i każda reprezentowała sobą coś wyjątkowego, co mogło im pozwolić na wygraną.

 • Anonim says:

  Sobienie się nie odmieniają.!

 • Anna says:

  Sobień-Szlacheckich redakcjo!

4 thoughts on “Piękny kompromis”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl