Będzie zebra dla przedszkolaków

Mamy dobrą wiadomość! Po naszym artykule zarząd powiatu wziął sobie do serca dobro i bezpieczeństwo przedszkolaków i wyraził zgodę na budowę na ul. Batorego nowego przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Ta informacja z pewnością ucieszy nie tylko dzieci z Przedszkola nr 12 i ich rodziców, ale także mieszkańców osiedla przy ul. Batorego. Zarządca drogi, czyli powiat, jednak dał miastu zielone światło do zbudowania w tym roku nowego przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną naprzeciwko placu zabaw przedszkolaków.

 – Na początku ZDP nie do końca zgadzał się, żeby w tym miejscu zamontować światła. Zwracano uwagę, że w pobliżu są już dwa przejścia dla pieszych i skrzyżowania, co może powodować pewne uciążliwości i stwarzać niebezpieczeństwo – przypomina w rozmowie z „Linią” wicestarosta Paweł Rupniewski. Pisaliśmy o tym na początku kwietnia. W tej sprawie interweniowali też rodzice przedszkolaków i otwoccy radni.

Zanim zarząd powiatu jeszcze raz przemyślał decyzję, starosta Mirosław Pszonka zrobił wizję w terenie i okazało się, że nie ma takich przeszkód. – Na posiedzeniu zarządu doszliśmy do wniosku, że jednak odległość jest wystarczająca, i mam nadzieję, że to rozwiązanie się sprawdzi. Jeżeli nie ma żadnych przeszkód, nie będziemy blokować inwestycji na naszych drogach, zwłaszcza że chodzi o bezpieczeństwo. Zależy nam na tym, a każda pomoc rzeczowa czy finansowa jest mile widziana – dodaje wicestarosta Rupniewski.

Teraz urząd miasta zleci opracowanie dokumentacji projektowej (czas realizacji to maksymalnie 70 dni), a potem zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie inwestycji. Po jej zrealizowaniu będzie można bezpiecznie przejść ul. Batorego, korzystając z sygnalizacji świetlnej na żądanie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.