„Nukleonik” ma dyrektora

Konkurs na kierowanie Zespołem Szkół nr 2 im. M. Skłodowskiej-Curie w Otwocku wygrała pełniąca obecnie obowiązki dyrektora Monika Chudek, która wcześniej była wicedyrektorem.

SYLWIA WYSOCKA

W czwartek, 4 maja zarząd powiatu zdecydował o powierzeniu jej stanowiska do końca sierpnia 2021 roku. Jak wyjaśnia Aneta Bartnicka, członek zarządu powiatu zajmująca się sprawami oświaty, jest to zgodne z obowiązującymi przepisami, które mówią, że stanowisko powierza się na lata szkolne.

W konkursie na dyrektora Monika Chudek pokonała dwóch kandydatów. – Komisja konkursowa pracowała zgodnie z nowym rozporządzeniem,
a więc w znacznie poszerzonym składzie. Była złożona z trzech przedstawicieli organu prowadzącego (powiat), trzech przedstawicieli kuratorium, dwóch członków rady rodziców, dwóch osób z rady pedagogicznej i po jednym przedstawicielu związków zawodowych – tłumaczy Bartnicka. – Wybór pani Chudek uważam za bardzo dobry. Jest to nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem w pracy w tej szkole. Pracowała także na stanowisku wicedyrektora, a przez ostatni rok samodzielnie kierowała placówką, pełniąc obowiązki dyrektora, z czego wywiązała się wzorowo. Myślę, że jej doświadczenie, zapał i energia skierują szkołę na jeszcze lepsze tory – dodaje.

W rozmowie z „Linią” Monika Chudek podkreślała, że najważniejsze dla szkoły było wyłonienie dyrektora na pełną kadencję. Tymczasowe sprawowanie stanowiska, w tym przypadku 10-miesięczne, pozwalało tylko na zabezpieczenie najbardziej podstawowych potrzeb szkoły. Dopiero możliwość co najmniej kilkuletniego kierowania placówką pozwoli jej rozwinąć skrzydła.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s