„Nukleonik” ma dyrektora

Konkurs na kierowanie Zespołem Szkół nr 2 im. M. Skłodowskiej-Curie w Otwocku wygrała pełniąca obecnie obowiązki dyrektora Monika Chudek, która wcześniej była wicedyrektorem.

SYLWIA WYSOCKA

W czwartek, 4 maja zarząd powiatu zdecydował o powierzeniu jej stanowiska do końca sierpnia 2021 roku. Jak wyjaśnia Aneta Bartnicka, członek zarządu powiatu zajmująca się sprawami oświaty, jest to zgodne z obowiązującymi przepisami, które mówią, że stanowisko powierza się na lata szkolne.

W konkursie na dyrektora Monika Chudek pokonała dwóch kandydatów. – Komisja konkursowa pracowała zgodnie z nowym rozporządzeniem,
a więc w znacznie poszerzonym składzie. Była złożona z trzech przedstawicieli organu prowadzącego (powiat), trzech przedstawicieli kuratorium, dwóch członków rady rodziców, dwóch osób z rady pedagogicznej i po jednym przedstawicielu związków zawodowych – tłumaczy Bartnicka. – Wybór pani Chudek uważam za bardzo dobry. Jest to nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem w pracy w tej szkole. Pracowała także na stanowisku wicedyrektora, a przez ostatni rok samodzielnie kierowała placówką, pełniąc obowiązki dyrektora, z czego wywiązała się wzorowo. Myślę, że jej doświadczenie, zapał i energia skierują szkołę na jeszcze lepsze tory – dodaje.

W rozmowie z „Linią” Monika Chudek podkreślała, że najważniejsze dla szkoły było wyłonienie dyrektora na pełną kadencję. Tymczasowe sprawowanie stanowiska, w tym przypadku 10-miesięczne, pozwalało tylko na zabezpieczenie najbardziej podstawowych potrzeb szkoły. Dopiero możliwość co najmniej kilkuletniego kierowania placówką pozwoli jej rozwinąć skrzydła.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.