Superglina idzie na emeryturę

Nadkomisarz Dariusz Sadoch, komendant Komisariatu Policji w Karczewie, przechodzi na zasłużoną emeryturę! Jego stanowisko objął równie doświadczony podkomisarz Marek Matosek, który dotychczas pełnił obowiązki komendanta w komisariacie w Józefowie. W czwartek policjanci uroczyście pożegnali dotychczasowego szefa i powitali nowego.

AGNIESZKA JASKULSKA

Nadkom. Sadoch z dumą nosił mundur. Teraz, po 25 latach pracy w policji doczekał się zasłużonej emerytury. Od zawsze był związany z Komendą Powiatową Policji w Otwocku. Zaczynał pracę w 1992 r. jako szeregowy policjant. Przez siedem lat był w służbie patrolowej. Potem przeniesiono go na stanowisko asystenta wydziału prewencji. Był wówczas jednym z pierwszych oskarżycieli publicznych w sprawach o wykroczenia. W 2005 r. został zastępcą naczelnika prewencji i objął stanowisko rzecznika prasowego otwockiej komendy. Niedługo potem awansował na naczelnika wydziału wspomagającego.

Okazało się, że na nadkom. Sadochu zawsze można polegać. Potrafił rozwiązać niemal każdy problem. Nic dziwnego, że w czerwcu 2013 r. ponownie awansował. Został komendantem Komisariatu Policji w Karczewie, gdzie przez kolejne lata służby wprowadził wiele dobrych zmian.

Teraz nadkom. Dariusz Sadoch zdecydował, że nadszedł czas, aby iść na zasłużoną emeryturę. – Jest mi trudno rozstać się z mundurem, ale to kolejny etap życia – mówi komendant. I dodaje półżartem, że przez całą służbę w policji tylko dwa razy miał wolną majówkę. – W pierwszej kolejności zrobię sobie naprawdę długie wakacje w ciepłych krajach, gdzie będę miał czas na aktywny wypoczynek i uprawianie sportu – tłumaczy.

Pod koniec kwietnia w komisariacie w Karczewie odbyło się uroczyste pożegnanie dotychczasowego komendanta. W spotkaniu uczestniczył komendant powiatowy podinsp. Hubert Białogrodzki a także jego zastępca kom. Zbigniew Szopa, policjanci, pracownicy cywilni oraz samorządowcy. Podinsp. Białogrodzki podziękował nadkom. Sadochowi za zaangażowanie w służbę, którą ocenił bardzo wysoko.

Powitanie nowego komendanta

  • W czwartek, 27 kwietnia w komisariacie w Karczewie nastąpiła uroczysta zmiana komendanta. Od tego dnia stanowisko to piastuje podkom. Marek Matosek, który dotychczas pełnił obowiązki Komendanta Komisariatu Policji w Józefowie. Nowy szef karczewskiego
    komisariatu zapewnił, że wysoki poziom działania jednostki, jaki wprowadził jego poprzednik, z pewnością zostanie utrzymany. – Dziękuję za zaufanie, jakim mnie obdarzono. Postaram się sprostać oczekiwaniom, które zostały mi postawione – podkreśla podkom. Matosek.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.