Poprawki na Olszowej

Niecierpliwią się nie tylko kierowcy, ale i mieszkańcy patrzą na wciąż trwające prace na ulicy Olszowej. Remont jezdni i chodnika przedłużył się, ale ma być ostatecznie zakończony do połowy maja.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Ulica Olszowa, która łączy Batorego z Przewoską, nie jest długa, ale jej remont przysporzył pewnych problemów. Miejscy urzędnicy po interwencji mieszkańców zjawiali się na placu budowy, aby skorygować projekt i nanieść poprawki.

Od początku prac było podnoszone, że autobusy na Olszowej nie będą mogły się minąć, bo ulica mocno się zwęziła. – Dwa samochody nie zmieściły by się, a co dopiero autobusy – alarmowali dzwoniąc do naszej redakcji mieszkańcy. Ruch autobusowy mógł odbywać się w jedną i drugą stronę, uzgadnialiśmy to z właścicielem Minibusa. Ale żeby go usprawnić ulica została poszerzona i powstały azyle z kostki granitowej – poinformował nas Krzysztof Cyra z wydziału inwestycji w urzędzie miasta.

– Prace już dawno pozostałby zakończone, niestety trzeba było korygować trzy łuki od ul. Przewoskiej, dołożyć odwodnienie w poboczu i wjazd na teren placu zabaw. Inżynier ruchu zatwierdził te zmiany, ale opóźniło to prowadzone prace – mówi przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski, który kilkakrotnie interweniował w sprawie prowadzonych na ul. Olszowej robót. Jej remont miał zakończyć się do 28 kwietnia br., jednak na przeszkodzie stanęły nie tylko wprowadzone poprawki, ale również złe warunki pogodowe. Wykonawca chciał kłaść asfalt w strugach deszczu, co negatywnie wpłynęłoby na trwałość nowej nawierzchni Olszowej. W tej sprawie interweniował przewodniczący rady miasta i wykonawca wstrzymał się z kładzeniem asfaltu.

Nowy termin zakończenia prac to połowa maja.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.