Głosy kazały mi to robić!

To on od dawna terroryzuje mieszkańców osiedla Ługi! Kilka dni temu policjanci wytropili chuligana, który pociął nożem kilkadziesiąt opon w samochodach zaparkowanych przy ul. Lecha. Teraz 25-latek planował wyjechać z miasta. Kiedy na ulicy otoczyli go policjanci, Michał R. zaniemówił
z wrażenia. Potem wszystko wyśpiewał jak na spowiedzi…

AGNIESZKA JASKULSKA


To on terroryzował mieszkańców osiedla Ługi. Michał R. usłyszał aż 17 zarzutów, ale
za akty wandalizmu nie zawsze trafia się
do aresztu

O osiedlowym chuliganie, który terroryzuje mieszkańców osiedla Ługi, „Linia” pisała tydzień temu. Okazało się, że za serią aktów wandalizmu stoi 25-letni Michał R. To on z piątku na sobotę (z 21 na 22 kwietnia) grasował po osiedlu z nożem. Sfrustrowany i prawdopodobnie będący pod wpływem narkotyków mężczyzna swoją złość wyładował na samochodach. Przebił kilkadziesiąt opon w 16 samochodach zaparkowanych pod blokami wzdłuż ul. Lecha. Tej samej nocy w piwnicy bloku przy ul. Andersa wybuchł pożar. – Mieszkańcy podejrzewają, że to właśnie Michał R. nie tylko pociął opony, ale również podpalił piwnicę. To jeden z mieszkańców osiedla. Na nagraniu z kamer monitoringu rozpoznali go inni mieszkańcy – mówi radny Marcin Kraśniewski, który zaangażował się w sprawę.

Zatrzymanie chuligana stało się dla funkcjonariuszy sprawą priorytetową. Szybko wytropili oni sprawcę serii aktów wandalizmu, ale Michał R. dosłownie rozpłynął się w powietrzu. Stróże prawa szukali go po całym mieście, ale 25-latek przepadł jak kamień w wodę. Dopiero po kilku dniach opuścił  kryjówkę. Nie wiedział, że osiedle obserwują nieumundurowani policjanci. Kiedy wrócił do mieszkania, spakował walizkę i około godz. 9 ruszył w drogę. Był przekonany, że musi uciekać z miasta przed organami ścigania… pieszo!

Szedł jedną z osiedlowych uliczek na Ługach, kiedy otoczyli go policjanci. Na ich widok Michał R. dosłownie osłupiał. Nawet nie próbował uciekać. – Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że to 25-latek stoi za serią aktów chuligańskich – mówi podinsp. Piotr Zakrzewski z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Michał R. wszystko wyśpiewał śledczym jak na spowiedzi. – Mężczyzna przyznał się do zniszczenia opon w zaparkowanych samochodach na osiedlu Ługi, ale nie do podpaleń – mówi podinsp. Zakrzewski. Michał R. usłyszał aż 17 zarzutów. Okazało się, że wandal z Ługów nie tylko przebił nożem opony w zaparkowanych samochodach. Przyznał się nawet do zniszczenia innego auta na osiedlu Stadion w Otwocku.  W piątek, 5 maja około godz. 4 chuligan wybił szybę w zaparkowanym przy ul. Sportowej volkswagenie. Na miejscu interweniowała straż pożarna, bo do środka auta wrzucono łatwopalną substancję. Mężczyzna przyznał się do tego, że wybił w samochodzie szybę, ale – jak zapewniał śledczych – z podpaleniem auta nie miał nic wspólnego, podobnie jak z innym pożarem, do którego doszło również na ul. Sportowej w niedzielę, 7 maja na stadionie OKS, gdzie przy ogrodzeniu podpalono kilka plastikowych krzesełek (straty oszacowano na ok. 10 tys. zł).

Policjanci dociekali, dlaczego niszczył samochody. – Głosy w mojej głowie kazały mi walczyć ze światem, kazały mi nożem dźgać opony – przyznał śledczym Michał R. Niewykluczone, że mężczyzna potrzebuje pomocy psychiatrycznej. Sprawca będzie obserwowany przez stróżów prawa i inne służby, bo za akty wandalizmu nie zawsze trafia się do aresztu. Sprawa jednak znajdzie finał w sądzie. Za to, co zrobił, grozi mu pięć lat więzienia.

 • Jula says:

  Grozi 5lat dostanie 3wzawieszeniu na 2 i po sprawie .Przecież przy tym pożarze mogli zginąć ludzie ale mamy takie prawo,a on będzie na wolności i dalej bandziorów będzie

 • M. says:

  Najłatwiej udawać chorego psychicznie!

 • Piotrek says:

  a co z odszkodowaniem za popełnione czyny?? miałem przebite cztery koła kto mi za to zwróci??? z powództwem cywilnym mam wystąpić??

  • Mm says:

   Myśle że najlepiej jakby zbiorowy pozew wnieść,bo na piwka codzienne ma…

  • M. says:

   Współczuję. Niestety tak to wszystko skonstruowane, ze ten chuligan nic Ci i innym poszkodowanym nie odda. Okaże sie niewyplacalny. Mialam taka sprawę z wybita szyba i skradzionym cb radiem. Gnojek okazal sie recydywista, co to nawet niezdolny alimentow na swoje dzieci płacić. W wiezieniu na to wszystko nie zarobi. Smutna rzeczywistość.

   • Mm says:

    Bo prawo nie jest dla nas tylko dla przestępców …

 • Ada says:

  Może teraz głosy każą mu udać się na terapię i zabrać się do roboty, że zapłacić za wyrządzone szkody. Głosy, głosy w mojej głowie co robić mam?

7 thoughts on “Głosy kazały mi to robić!”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl