Głosy kazały mi to robić!

To on od dawna terroryzuje mieszkańców osiedla Ługi! Kilka dni temu policjanci wytropili chuligana, który pociął nożem kilkadziesiąt opon w samochodach zaparkowanych przy ul. Lecha. Teraz 25-latek planował wyjechać z miasta. Kiedy na ulicy otoczyli go policjanci, Michał R. zaniemówił
z wrażenia. Potem wszystko wyśpiewał jak na spowiedzi…

AGNIESZKA JASKULSKA


To on terroryzował mieszkańców osiedla Ługi. Michał R. usłyszał aż 17 zarzutów, ale
za akty wandalizmu nie zawsze trafia się
do aresztu

O osiedlowym chuliganie, który terroryzuje mieszkańców osiedla Ługi, „Linia” pisała tydzień temu. Okazało się, że za serią aktów wandalizmu stoi 25-letni Michał R. To on z piątku na sobotę (z 21 na 22 kwietnia) grasował po osiedlu z nożem. Sfrustrowany i prawdopodobnie będący pod wpływem narkotyków mężczyzna swoją złość wyładował na samochodach. Przebił kilkadziesiąt opon w 16 samochodach zaparkowanych pod blokami wzdłuż ul. Lecha. Tej samej nocy w piwnicy bloku przy ul. Andersa wybuchł pożar. – Mieszkańcy podejrzewają, że to właśnie Michał R. nie tylko pociął opony, ale również podpalił piwnicę. To jeden z mieszkańców osiedla. Na nagraniu z kamer monitoringu rozpoznali go inni mieszkańcy – mówi radny Marcin Kraśniewski, który zaangażował się w sprawę.

Zatrzymanie chuligana stało się dla funkcjonariuszy sprawą priorytetową. Szybko wytropili oni sprawcę serii aktów wandalizmu, ale Michał R. dosłownie rozpłynął się w powietrzu. Stróże prawa szukali go po całym mieście, ale 25-latek przepadł jak kamień w wodę. Dopiero po kilku dniach opuścił  kryjówkę. Nie wiedział, że osiedle obserwują nieumundurowani policjanci. Kiedy wrócił do mieszkania, spakował walizkę i około godz. 9 ruszył w drogę. Był przekonany, że musi uciekać z miasta przed organami ścigania… pieszo!

Szedł jedną z osiedlowych uliczek na Ługach, kiedy otoczyli go policjanci. Na ich widok Michał R. dosłownie osłupiał. Nawet nie próbował uciekać. – Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że to 25-latek stoi za serią aktów chuligańskich – mówi podinsp. Piotr Zakrzewski z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Michał R. wszystko wyśpiewał śledczym jak na spowiedzi. – Mężczyzna przyznał się do zniszczenia opon w zaparkowanych samochodach na osiedlu Ługi, ale nie do podpaleń – mówi podinsp. Zakrzewski. Michał R. usłyszał aż 17 zarzutów. Okazało się, że wandal z Ługów nie tylko przebił nożem opony w zaparkowanych samochodach. Przyznał się nawet do zniszczenia innego auta na osiedlu Stadion w Otwocku.  W piątek, 5 maja około godz. 4 chuligan wybił szybę w zaparkowanym przy ul. Sportowej volkswagenie. Na miejscu interweniowała straż pożarna, bo do środka auta wrzucono łatwopalną substancję. Mężczyzna przyznał się do tego, że wybił w samochodzie szybę, ale – jak zapewniał śledczych – z podpaleniem auta nie miał nic wspólnego, podobnie jak z innym pożarem, do którego doszło również na ul. Sportowej w niedzielę, 7 maja na stadionie OKS, gdzie przy ogrodzeniu podpalono kilka plastikowych krzesełek (straty oszacowano na ok. 10 tys. zł).

Policjanci dociekali, dlaczego niszczył samochody. – Głosy w mojej głowie kazały mi walczyć ze światem, kazały mi nożem dźgać opony – przyznał śledczym Michał R. Niewykluczone, że mężczyzna potrzebuje pomocy psychiatrycznej. Sprawca będzie obserwowany przez stróżów prawa i inne służby, bo za akty wandalizmu nie zawsze trafia się do aresztu. Sprawa jednak znajdzie finał w sądzie. Za to, co zrobił, grozi mu pięć lat więzienia.

7 komentarzy do “Głosy kazały mi to robić!

 • 17 maja 2017 o 11:21
  Permalink

  Może teraz głosy każą mu udać się na terapię i zabrać się do roboty, że zapłacić za wyrządzone szkody. Głosy, głosy w mojej głowie co robić mam?

  Odpowiedz
 • 17 maja 2017 o 14:27
  Permalink

  a co z odszkodowaniem za popełnione czyny?? miałem przebite cztery koła kto mi za to zwróci??? z powództwem cywilnym mam wystąpić??

  Odpowiedz
  • 18 maja 2017 o 11:16
   Permalink

   Współczuję. Niestety tak to wszystko skonstruowane, ze ten chuligan nic Ci i innym poszkodowanym nie odda. Okaże sie niewyplacalny. Mialam taka sprawę z wybita szyba i skradzionym cb radiem. Gnojek okazal sie recydywista, co to nawet niezdolny alimentow na swoje dzieci płacić. W wiezieniu na to wszystko nie zarobi. Smutna rzeczywistość.

   Odpowiedz
   • 21 maja 2017 o 09:15
    Permalink

    Bo prawo nie jest dla nas tylko dla przestępców …

    Odpowiedz
  • 21 maja 2017 o 09:14
   Permalink

   Myśle że najlepiej jakby zbiorowy pozew wnieść,bo na piwka codzienne ma…

   Odpowiedz
 • 21 maja 2017 o 10:10
  Permalink

  Grozi 5lat dostanie 3wzawieszeniu na 2 i po sprawie .Przecież przy tym pożarze mogli zginąć ludzie ale mamy takie prawo,a on będzie na wolności i dalej bandziorów będzie

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.