Rozsadzili donice na kwiatki

Tym razem to nie wandale zniszczyli donice ustawione przy ul. Staszica, tylko glina, a dokładnie ten, kto jej do nich nasypał. Po naszej interwencji gazony zostaną wymienione na nowe.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Z trzech podłużnych, betonowych donic na kwiaty przy ul. Staszica zostały tylko fragmenty (patrz foto), reszta jeszcze jakoś się trzyma. Zniszczone, oderwane elementy leżały na chodniku już od kilku miesięcy, czekając, aż służby miasta je usuną. Zamiast być ozdobą ulicy, tylko ją szpeciły.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie w urzędzie miasta, wykonano ekspertyzę, która wykazała, że donice pękły, bo była w nich glina, która przy niskich temperaturach po prostu je rozsadziła. Kto jej tam nasypał? Z tym i innymi pytaniami w tej sprawie zwróciliśmy się do naczelnik wydziału ochrony środowiska w urzędzie miasta Iwony Gawłowskiej. Jak wynika z udzielonej nam odpowiedzi, winnego nie poznamy.

Nie dowiedzieliśmy się też, kto w urzędzie miasta odpowiada za nadzór donic z kwiatami i ich utrzymanie. Wiemy natomiast, że zostaną one zastąpione innymi. Ciekawe tylko, skąd zostaną zabrane donice, żeby mogły pojawić się przy ul. Staszica, bo na zakup nowych wydział nie ma środków.

Nasze pytania:

Kiedy i kto naprawi donice? Czy zostaną zakupione nowe? Jeśli tak, to jaki będzie ich koszt?  Czy to prawda, że na koszt miasta została wykonana
ekspertyza zniszczonych donic, która wykazała, że powodem pęknięć było wsypanie do nich gliny? Jeśli tak, to kto to zrobił? Kto odpowiada za nadzór takich donic w mieście i ich utrzymanie? Kto sfinansował zakup donic?

A co na to wydział ochrony środowiska?
Donice były zakupione w ramach realizacji zadania budżetowego „Budowa ciągu pieszo-rowerowego ul. Staszica (na odcinku od ul. Rzemieślniczej
do ronda Sybiraków) z 2015 r. W ramach reklamacji został sporządzony protokół z oględzin. Sposób uszkodzenia donic uniemożliwia ich naprawę. Zniszczone gazony zostaną zastąpione innymi. Uszkodzone donice na ul. Staszica do końca tego tygodnia zostaną uprzątnięte. W 2017 r. budżet na zakup nowych donic został przesunięty do wydziału ochrony środowiska.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.