Kiedy nocny do Otwocka?

Mieszkańcy Józefowa już jeżdżą nocnym autobusem, otwocczanie na taki „luksus” muszą jeszcze poczekać. Szanse na uruchomienie takiej linii do stolicy powiatu są, ale nie wcześniej niż w październiku.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Pomysł nocnego autobusu z Warszawy do Otwocka jest nadal aktualny. W tej sprawie trwają rozmowy między urzędem miasta a Zarządem Transportu Miejskiego. Przypomnijmy, że w połowie kwietnia Zbigniew Szczepaniak poinformował ZTM, że Otwock jest zainteresowany dodatkowym nocnym kursem. Na początku maja prezydent otrzymał odpowiedź, że ewentualny kurs będzie możliwy, ale nie wcześniej niż od 1 października br. Do tego czasu ZTM musi przeanalizować, jakie działania trzeba podjąć, aby zmodyfikować układ tras linii nocnych na terenie dzielnicy Wawer. Uruchomienie takiego autobusu do Otwocka wymaga zmian organizacyjnych.

Nadal nie wiadomo, ile dokładnie kosztowałby nocny. O takie informacje miasto jeszcze wystąpi. W 2016 roku było to ok. 270 tys. zł rocznie. Wtedy mówiło się o podziale tej kwoty na trzy samorządy (Józefów, Otwock i Karczew), a na sam Otwock przypadało ok. 110 tys. zł. Teraz jest też czas, aby włodarze doszli do porozumienia, czy chcą wspólnie ponosić koszty nocnego transportu dla swoich mieszkańców. Byłoby to najrozsądniejsze rozwiązanie.

Przypomnijmy, że Józefów ma podpisaną umowę z ZTM na nocną linię autobusową do końca roku (kursy ruszyły 1 maja). Ale może istnieje możliwość jej modyfikacji, aby także mieszkańcy Otwocka mogli korzystać z nocnego autobusu. Swoje poparcie w tej sprawie wyrazili m.in. Czytelnicy „Linii” w komentarzach na forach internetowych pod naszym artykułem „Będzie nocny do Otwocka?”.

One thought on “Kiedy nocny do Otwocka?

  • 28 września 2019 o 21:50
    Permalink

    No i mamy 2019 i nocny do Koziej Dupy.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.