Dylan, Zenek i hippisi

W Gimnazjum nr 3 w Otwocku śpiewali piosenki Boba Dylana. Pierwsza edycja Powiatowego Konkursu Muzycznego „Mr. Tambourine Man” okazała się kolorowym, hippisowskim świętem, choć z bardzo swojskim… Akcentem.

PRZEMEK SKOCZEK

Rzadko kiedy możemy powiedzieć, że gdzieś śpiewano piosenki noblisty, zwłaszcza piosenki z folkowo-rockowym rodowodem. A jednak Robert Allen Zimmerman vel Bob Dylan, tytan zaangażowanej pieśni i poezji, został w 2016 roku nagrodzony Noblem w dziedzinie literatury. I choć świat był w szoku, zaskoczenie to było bardzo pozytywne. Bo Dylan wielkim artystą jest.

Postanowiły wykorzystać to nauczycielki z „Trójki”: Agnieszka Suliga, Iwona Jerzabek i Ewelina Szmyd-Patuła, organizując konkurs wokalny dla uczniów ze szkół gimnazjalnych i podstawowych z terenu powiatu. Odzew nie był wielki, ale to pierwsza edycja, a zadanie nie jest łatwe. Można mieć powody do zadowolenia. Zwłaszcza że atmosfera tego konkursu była rzeczywiście wyjątkowa, piknikowa, jak na rockowym festiwalu. Chociaż z kronikarskiego obowiązku odnotować muszę, że nic nie porwało młodzieży do tańca tak jak włączone nagle dla zgrywy przeboje Zenona Martyniuka z grupy Akcent. Wszyscy śpiewali z nim o zielonych oczach, które doprowadziły do szaleństwa podmiot liryczny przeboju.

Werdykt chyba nie zaskoczył. Najlepszą solistką została Natalia Karwowska z Wiązowny, obdarzona mocnym głosem, nad którym ma zamiar solidnie popracować (trzymamy za słowo!). Wśród zespołów bezkonkurencyjna okazała się reprezentująca gospodarza grupa Spice Hippies. Z humorem, wdziękiem i nie zapominając o choreografii, wykonali utwór Boba Dylana „Baby tonight”, znany przede wszystkim z wersji Roberta Palmera i zespołu UB40. W roli solistów wystąpili Sandra Celińska i Adam Pokrzywnicki, ale cała ekipa zasługuje na wymienienie: Weronika Tobiasz, Bartek Jędrzejewski, Hubert Korzeń, Julia Mądra, Natalia Pardej, Szymon Pieniak, Julia Sokołowska, Paweł Szymański, Kuba Tubacki, Kasia Zadrożna, Paweł Bąk, Kuba Flis, Julia Grunwald, Mariusz Komorowski, Martyna Kopecka, Kuba Pasik, Kamil Poławski, Ignacy Rozumek, Julia Stokowska i Paulina Wypustek.

Na finał minikoncert dali jurorzy, czyli niewiele starsi koledzy i koleżanki z „Gałczyna” tworzący rockowy zespół, jak dotąd bez nazwy: Dawid Sobiecki, Anna Kujawska, Radek Tomaszewski i Katarzyna Barejko. Inicjatywa nam się podoba, liczymy więc na to, że konkurs będzie kontynuowany.

Wyniki konkursu

  • Soliści: I miejsce – Natalia Karwowska z Wiązowny („Blood in my Eyes”), II miejsce – Patrycja Woźniak z Gimnazjum nr 3 („Mr. Tambourine Man”), III miejsce – Aleksandra Łapa z Józefowa („Blowing in the Wind”), wyróżnienia – Julia Kurzawa z Gimnazjum nr 3, Aleksandra Janik z Gimnazjum w Józefowie i Weronika Smolak z SP nr 8 w Otwocku.
  • Zespoły: I miejsce – Spice Hippies („Baby tonight”), II miejsce ex aequo – Happy’n’free z Gimnazjum nr 3 („Make You Feel My Love”) i zespół z Gimnazjum w Karczewie („Blowin’ in the Wind”), III miejsce – Armaja z Gimnazjum nr 3 („All Along the Watchtower”)

Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Powiatu Otwockiego, który sfinansował też nagrody.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.