Niemiłe zaskoczenie

Konkurs Rock Point w Klubie Smok rozstrzygnięty. Wygrany miał być jeden, ale jest ich dwóch. Są to zespoły zaraZZaraz oraz Frozen Frame. Jury nie doceniło faworyta sporej części widowni – grupy The Orange Basement.

PRZEMEK SKOCZEK

Celem konkursu było wyłonienie zespołu, który rozgrzeje publiczność podczas odbywającego się 11 czerwca Powiatowego Festiwalu Kultury, występując przed gwiazdami: Comą i Luxtorpedą. Zgłosiło się 11 lokalnych grup, spośród których wybrano cztery: Sacramentopinto, zaraZZaraz, The Orange Basement i Frozen Frame. Zmierzyły się one w Smoku 12 maja. Koncert z ich udziałem był pełen wrażeń. Wrażeń bardzo zróżnicowanych, bo taki też był klucz do wyboru zespołów. Nie mogły one grać „na jedno kopyto” i ten pomysł świetnie się sprawdził.

Jurorzy, wśród których znaleźli się: znany gitarzysta Michał Grymuza, wicestarosta Paweł Rupniewski oraz szef powiatowej promocji i kultury Jędrzej Sudnikowicz, zdecydowali, że 11 czerwca wystąpią aż dwa bandy: zaraZZaraz i Frozen Frame. Oba grają bardzo dobrze, solidnie, chciałoby się rzec, pierwszy bardziej poprockowo, drugi to już cięższe brzmienia. Nie ukrywam jednak, że ten werdykt zaskoczył nie tylko mnie, ponieważ dla wielu osób murowanym faworytem był józefowski The Orange Basement z fantastycznym, zakorzenionym w latach 70. brzmieniem i punkrockową energią.

Szkoda, ale cóż, o gustach się nie dyskutuje. Jeśli jednak wpadniecie gdzieś na „pomarańczowych”, walcie w ciemno – to kapela zasługująca na najlepsze kluby i duże festiwalowe sceny. I życzę jej, by tam w końcu trafiła.

2 komentarze do “Niemiłe zaskoczenie

  • 24 maja 2017 o 12:36
    Permalink

    no tak, to prawda, w Józefowie już mają jeden zespół tkwiący korzeniami w latach 70, brzmienie bardziej lata 80, o punkrockowej energii też już chyba można zapomnieć, chałtur jednak łatwo nie oddadzą, dla innych miejsca nie ma – sorry, musicie Panowie może nie w basement-cie, ale czas jakiś jeszcze w undergroundzie porobić bardziej…

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.