Plaża już ma gospodarza

Można wreszcie wyjmować z szafy koce, leżaki i stroje kąpielowe. Sezon na plaży miejskiej przy ul. Turystycznej, z małym opóźnieniem, ale w końcu się rozpocznie. Otwarcie plaży planowane jest na przełomie maja i czerwca.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

W trzecim ogłoszonym konkursie na prowadzenie plaży miejskiej miastu udało się w końcu wyłonić jej gospodarza. Przygotuje on to miejsce do sezonu, a potem będzie dbał o porządek, bezpieczeństwo i atrakcje dla mieszkańców plażujących nad Świdrem.

Jak poinformował nas naczelnik wydziału kultury i promocji w urzędzie miasta Andrzej Wysoczański, do konkursu przystąpiły dwa podmioty, a wygrała oferta za 50 tys. zł brutto. Zgłosiła ją osoba z Otwocka, która wcześniej nie brała udziału w przetargu. Oficjalne otwarcie plaży miejskiej ma nastąpić najpóźniej 3 czerw-ca, ale może uda się to wcześniej.

– Chcemy, żeby plaża została otwarta jak najszybciej. Będziemy o tym rozmawiać z jej nowym gospodarzem. Jeżeli da radę wcześniej wszystko przygotować, to szkoda czasu, bo jest ładna pogoda – informuje Wysoczański.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.