Z przedszkola do biblioteki

Rozstrzygnięto konkurs na nowego dyrektora biblioteki powiatowej w Otwocku. Stanowisko to od 1 czerwca obejmie Anna Bielicka, wiceprezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Nadbrzeż, a wcześniej m.in. dyrektor Przedszkola Samorządowego w Starej Wsi.

SYLWIA WYSOCKA

Dotychczasowa dyrektor powiatowej biblioteki Ewa Koc zrezygnowała z pełnienia funkcji jeszcze w ubiegłym roku. Zarząd powiatu zdecydował jednak
o powierzeniu jej stanowiska p.o. dyrektora na okres od 1 września 2016 r. do 31 sierpnia 2017 r., ponieważ planowano   przeprowadzenie konkursu na dyrektora biblioteki. Konkurs został ogłoszony pod koniec marca. Szukano kandydata z wyższym wykształceniem, z co najmniej pięcioletnim stażem pracy, w tym trzyletnim na stanowisku kierowniczym. Tuż po majowym długim weekendzie  powołano pięcioosobową komisję konkursową. W jej składzie znaleźli się: Aneta Bartnicka,  Roman Zdunik, Krzysztof Boczarski, Janusz Goliński i Agnieszka Łątka. Na posiedzeniu zarządu powiatu 17 maja podjęto uchwałę o powierzeniu funkcji dyrektora jedynej zgłoszonej kandydatce, czyli Annie Bielickiej.

– Zarząd podjął decyzję o powierzeniu pani Annie Bielickiej stanowiska od 1 czerwca br. Powierzenie zostanie wręczone 31 maja – informuje w rozmowie z „Linią” Aneta Bartnicka, członek zarządu powiatu otwockiego i przewodnicząca komisji konkursowej.

– Mam nadzieję, że dzięki nowej dyrektor biblioteka nadal będzie się rozwijać, pracownicy będą ze sobą współpracować, co przyniesie korzyści zarówno czytelnikom, jak i innym placówkom. Jedną z najważniejszych funkcji biblioteki powiatowej jest przecież wspieranie merytoryczne i metodyczne bibliotek gminnych. Myślę, że będziemy mogli w pełni realizować to zadanie – podsumowuje Bartnicka.

Anna Bielicka pełni funkcję wiceprezesa zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Nadbrzeż. Jest związana z Polskim Stronnictwem Ludowym Powiatu Otwockiego. Była m.in. dyrektorem Przedszkola Samorządowego w Starej Wsi. Niestety, jej nazwisko związane jest z przykrą sprawą, o której przed dwoma laty pisaliśmy na łamach „Linii”. Gdy Anna Bielicka była dyrektorem przedszkola, jedną z pracujących tam woźnych oskarżono o zaklejenie taśmą ust dziecku, które prosiło o dokładkę podczas obiadu.

6 komentarzy do “Z przedszkola do biblioteki

 • 24 maja 2017 o 13:15
  Permalink

  Szkoda że nie dali jej urzędu prezydenta Otwocka , nadawała by siê tak samo jak do biblioteki , masakra .

  Odpowiedz
  • 24 maja 2017 o 15:38
   Permalink

   Najlepszy dyrektor pod słońcem!!!!! Życzę wszystkim placówką takiego gospodarza jak ona i nie pier…..głupot jeśli nie mieliście z kobietą nic wspólnego

   Odpowiedz
  • 8 sierpnia 2017 o 08:09
   Permalink

   OJ TAK 🙂 🙂 🙂 na Prezydenta 🙂 🙂 🙂

   Odpowiedz
 • 24 maja 2017 o 17:24
  Permalink

  Masakrą to są wypowiedzi takich „Łosiów” o osobach których się nie zna lub zna dzięki osobom trzecim

  Odpowiedz
 • 24 maja 2017 o 17:56
  Permalink

  gdyby ktoś zapomniał, przypomnę 🙂 PSL to ta wyjątkowa partyja, która w ostatnich wyborach samorządowych – 2014 – na terenie powiatu otwockiego zaliczyła poparcie 27% wyborców, niektórzy nazwali to „cudem nad urną”, inni z kolei niszczyli wszelkie dowody tego cudu (tzw. papiery), a ogólnie nastąpiło odgórne przejście nad tym faktem (cudem) do porządku dziennego, kto by tam czegokolwiek miał się dopatrzeć, oszustwa wyborcze to tylko w takiej tam zacofanej Austryi a nie w Polsce, kto by śmiał powątpiewać w taki a nie inny vox popouli, oh, cóż to były za czasy, cóż to były za wydarzenia, partyja PSL jest oczywiście partyją wybitnych fachowców, specjalistów od tworzenia m.in. nauczycielskich lobby wiejskich (gdyby się ktoś zastanawiał czemu na terenie otwockiego powiatu mamy aż/ tylko 3 miasta, a taki Celestynów czy Wiązowna to wsie, że aż miło, radzę pogooglować nad tematem dodatków nauczycielskich i zadumać się nad tym faktemi, jak widać, a raczej jak przypomina autor artykułu, za co mu dzięki i chwała, sięgać pamięcią 2 lata wstecz to niebywałe w dzisiejszych czasach, liczy się przecież co jest, co bedzie, co może być, a nie to, co było, jak przypomniał, a raczej przypomniała Szanowna Pani Sylwia Wysocka – to również specjaliści od zaklejania (lub co najmniej przyzwolenia na zaklejanie) co bardziej niepokornym ust taśmą, więc już się nie rozkręcam, szkoda życia…

  Odpowiedz
 • 30 maja 2017 o 10:50
  Permalink

  Szkoda słów głupia złodziejka …. oddaj pieniądze za podręczniki do Angielskiego z przedszkola. Złodziejka co robi laske Psządce i tyle bez wiedzy i głowy cały jej wieś sie z niej śmieje. .

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.