Znów szukają partnera

Pierwsze postępowanie na wyłonienie wykonawcy oczyszczalni ścieków w systemie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego w Karczewie zostało unieważnione. Teraz gmina znów szuka partnera do budowy. – Mamy nadzieję, że całe postępowanie potrwa krócej i wybierzemy wykonawcę jeszcze w tym roku – deklaruje burmistrz Dariusz Łokietek.

SYLWIA WYSOCKA

Wiosną gmina Karczew unieważniła postępowanie w sprawie wyboru partnera prywatnego, który miał wybudować oczyszczalnię ścieków
w formule PPP. Stało się tak, ponieważ jedyna firma, która złożyła ofertę, nie dostarczyła kompletu dokumentów. Władze gminy deklarowały, że jak najszybciej będą chciały ogłosić nowe postępowanie. Na podstawie znowelizowanych przepisów 17 maja Karczew wznowił poszukiwanie partnera do budowy oczyszczalni ścieków i zarządzania oraz siecią kanalizacyjną na terenie gminy.

Jak przyznał w rozmowie z „Linią” burmistrz Dariusz Łokietek, gmina szuka wykonawcy tej inwestycji, mając nadzieję, że cała procedura przebiegnie teraz szybciej niż poprzednio. Niewykluczone, że przystąpią do niej firmy, które już wcześniej brały udział w postępowaniu i dużo o nim wiedzą. Jeśli pojawią się nowi chętni, procedura może się nieznacznie przedłużyć. – Nauczeni doświadczeniem po unieważnieniu poprzedniego postępowania, mamy nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja, jaka miała wtedy miejsce, gdy okazało się, że firma nie dostarczyła wymaganego dokumentu – tłumaczy burmistrz.

Celem władz Karczewa jest realizacja przedsięwzięcia, w ramach którego wybrany partner prywatny zobowiąże się do sfinansowania, zaprojektowania i przeprowadzenia budowy oczyszczalni ścieków na nieruchomości stanowiącej wkład własny gminy oraz przepięcia istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej do nowej oczyszczalni. Partner prywatny na warunkach określonych w umowie o PPP będzie odpowiedzialny za techniczne utrzymanie wybudowanej infrastruktury wraz z istniejącą siecią kanalizacyjną. Będzie też świadczył usługi zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie miasta Karczewa, osiedla Ługi oraz części Otwocka Małego. Wynagrodzeniem prywatnej firmy będzie wyłączne prawo do eksploatacji wybudowanej oczyszczalni, będącej przedmiotem umowy o PPP. Szacunkowa wartość inwestycji to 22 mln zł, ale faktyczne koszty będą znane po zamknięciu postępowania. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 20 czerwca.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.