Bloki zamiast parkingu?

Na dużym osiedlu nigdy nie jest za dużo miejsc do parkowania. Na Ługach wkrótce może być ich jeszcze mniej. Na terenie jednego z parkingów niedługo ma powstać blok. Taką zmianę zakłada nowy plan zagospodarowania przestrzennego. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie rada miasta.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Właścicielem tego terenu jest Otwocka Spółdzielnia Mieszkaniowa

Osiedle Ługi cały czas boryka się z problemem zbyt małej liczby miejsc dla kierowców, a tymczasem są zakusy, żeby kosztem parkingu przy ul. Miziołka budować kolejne bloki. W opracowywanym właśnie nowym planie zagospodarowania przestrzennego znalazł się zapis, aby te tereny przeznaczyć pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną z usługami na parterze.

– Taka jest propozycja projektanta, ponieważ tam dookoła są bloki – tłumaczą w urzędzie miasta. Do ubiegłego piątku (26 maja) można było składać wnioski i uwagi do tego planu. Tak też zrobił radny z otwockiej części Ługów Marcin Kraśniewski, bo jego zdaniem ta zmiana to zły pomysł. – Na osiedlu Ługi, zwłaszcza w okolicy ul. Lecha i ul. gen. Sikorskiego, brakuje miejsc parkingowych. Teraz na tym terenie znajduje się parking dla ok. 130 aut. Wybudowanie bloku spowoduje, że te samochody będą musiały parkować przy okolicznych ulicach i zapotrzebowanie na miejsca postojowe znów wzrośnie – mówi radny, uzasadniając wniosek złożony do prezydenta.

Teraz wszystkie zgłoszone do planu uwagi zostaną przekazane projektantowi i prezydentowi Otwocka. Zbigniew Szczepaniak ma trzy tygodnie, żeby rozpatrzyć wnioski i przedstawić radnym swoje stanowisko. Jeśli jakaś uwaga nie zostanie przyjęta przez prezydenta, ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie rada miasta, która, uchwalając plan, może ją uwzględnić. Jak dowiedzieliśmy się w wydziale planowania przestrzennego urzędu miasta, projekt uchwały w sprawie uchwalenia planu dla Ługów ma trafić pod obrady komisji pod koniec czerwca i może być uchwalony na sesji w wakacje.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.