Boisko już blisko

Nie tylko bloki i łąki, ale też miejsce do rekreacji i wypoczynku. Mieszkańcy otwockiej części osiedla Ługi będą mieli gdzie spędzać czas na świeżym powietrzu. Stanie się tak dzięki budowie kompleksu boisk sportowych, placu zabaw i siłowni, które mają powstać na działkach w sąsiedztwie kościoła.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Takich miejsc w Otwocku ciągle brakuje. Tym bardziej cieszy fakt, że dzięki staraniom radnego Marcina Kraśniewskiego i przychylności rady miasta oraz prezydenta otwockie Ługi zyskają nowoczesny kompleks sportowy. Powstanie on na działkach w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła parafialnego i ulicy bez nazwy. Cały teren ma powierzchnię 10 776 m2, co umożliwi wybudowanie boisk oraz zaplecza socjalnego z szatniami, parkingów i terenów rekreacyjnych. Dwie kluczowe dla realizacji inwestycji działki są oddane w użytkowanie wieczyste Otwockiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Ale i w tej sprawie po długich rozmowach miastu i OSM udało się dojść do porozumienia.

Na osiedlu Ługi powstanie boisko piłkarskie o wymiarach 30 x 62 m z nawierzchnią ze sztucznej trawy oraz boisko wielofunkcyjne do koszykówki i siatkówki o wymiarach ok. 19 x 32 m z nawierzchnią poliuretanową. Dzieci będą miały nowy, bezpieczny plac zabaw, a dorośli zyskają siłownię plenerową. Oczywiście przy boiskach nie zabraknie szatni i sanitariatów, pomieszczeń gospodarczych oraz ogólnodostępnych toalet. Będą też sztuczne oświetlenie i monitoring. Boiska zostaną wyposażone w odpowiednie piłkochwyty, a cały teren ma być ogrodzony. Dla zmotoryzowanych przewidziane są parkingi, a dla pieszych chodniki.

Dogodny dojazd do kompleksu zapewnią wybudowana już ul. Danuty, powstająca ul. Generalska i utwardzona w przyszłości ul. Ługi. Dzięki temu ta sportowa inwestycja będzie służyła wszystkim otwocczanom, a nie tylko mieszkańcom osiedla Ługi. Realizacja kompleksu będzie podzielona na etapy, których rozpoczęcie ma nastąpić jeszcze w tym roku. Inwestycja zostanie dokończona w kolejnych latach, o czym szerzej opowiada radny Kraśniewski.

Boisko dla wszystkich

Zapytaliśmy radnego z otwockiej części osiedla Ługi MARCINA KRAŚNIEWSKIEGO o przygotowanie inwestycji i czas jej realizacji.

O budowie boiska na Ługach mówi się od kilku lat, ale dopiero teraz jest postęp w tej sprawie.
– Już w ubiegłym roku rada miasta na mój wniosek zabezpieczyła środki na wykonanie koncepcji i projektu tego boiska. Jednak mieliśmy problem, jeśli chodzi o porozumienie ze spółdzielnią mieszkaniową w sprawie własności terenów. W tym czasie odbyło się kilkanaście spotkań, w których brałem udział, aby doprowadzić tę sprawę do końca. Moim zamiarem od początku było, aby taki kompleks sportowy powstał na terenie osiedla Ługi. Z takim zamiarem kandydowałem do rady miasta i w końcu się udało.

Z koncepcji wynika, że jest to inwestycja na dużą skalę. Pozostanie ona w sferze marzeń czy jest realna szansa, że taki kompleks sportowy powstanie?
– Koncepcja zakłada realizację inwestycji w kilku etapach. Mnie zależy, aby na początek powstały: jedno boisko, szatnia, oświetlenie, ogrodzenie i infrastruktura dookoła, a resztę będziemy starać się realizować poprzez budżet obywatelski w przyszłym roku. Teraz mamy zabezpieczone
w budżecie ok. 350 tys. zł. Jeżeli zostaną pieniądze, to może uda się w tym roku jeszcze zacząć budowę placu zabaw. Chciałbym, żeby był on
tematyczny i większy niż ten, który jest w parku miejskim. To będzie teren dostępny dla wszystkich, nie tylko dla mieszkańców osiedla Ługi.

Plany są ambitne, a kiedy możemy spodziewać się ich realizacji?
– Być może jestem optymistą, ale chciałbym, żeby jeszcze w tym roku w wakacje został wykonany projekt, a już na jesieni, jeśli pogoda na to
pozwoli, rozpoczęła się budowa. Wierzę, że przy współpracy prezydenta, rady miasta i spółdzielni mieszkaniowej jest to realny termin.
Myślę, że pierwszy mecz rozegramy w przyszłym roku, i na nowym kompleksie sportowym zorganizujemy wtedy Dzień Dziecka.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.