Kurtyny dla ochłody

Upały w Otwocku nie będą już takie męczące. Orzeźwienie przyniosą mieszkańcom kurtyny wodne, które zostały rozstawione na terenie miasta w ubiegłym tygodniu.

AGNIESZKA JASKULSKA

Gdy na dworze żar leje się z nie-ba, przyda się trochę ochłody. Mieszkańcy Otwocka mogą schłodzić się pod kurtynami wodnymi, które zostały rozstawione w siedmiu punktach w centrum miasta. Ich lokalizacja pozostaje taka sama jak w ubiegłym roku z jednym wyjątkiem. Kurtyna, która stała praktycznie w cieniu przy ul. Andriollego na wysokości numeru 36, została przeniesiona w okolice skrzyżowania ulic Reymonta i Żeromskiego, gdzie są supermarkety.

Kurtyny wodne będą uruchamiane przez pracowników Otwockiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji (OPWiK) każdego dnia i będą działać w godzinach od 10 do 18, pod warunkiem że temperatura wyniesie powyżej 22-24 stopni Celsjusza. Wizualnie kurtyny się nie zmieniły poza umieszczeniem na nich nowego logo OPWiK i logo wody DomoVity.

– OPWiK finansuje kurtyny wodne i prace związane z wykonaniem przyłączy, a rachunek za wodę jest opłacany przez miasto. Na razie zdecydowaliśmy, że w tym roku nie będziemy instalować kolejnych kurtyn, natomiast chcemy zaproponować mieszkańcom coś innego, o czym wkrótce poinformujemy – zapowiada Piotr Chruszczyk z OPWiK. Chodzi o serwowanie soków z ulicznych saturatorów. Napojów będzie można spróbować już latem.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.