Disco polo na salonach

Tego jeszcze w Józefowie nie było! – Odkąd jestem dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury, nie organizowaliśmy takich koncertów. Ale wiem, że są u nas fani tej muzyki, i to dla nich po raz pierwszy wystąpi w Józefowie zespół disco polo – mówi dyrektor MOK-u Danuta Wojciechowska.

SYLWIA WYSOCKA

Na kulturalnej mapie powiatu otwockiego Józefów jest znany z bogatej oferty wydarzeń artystycznych i kulturalnych. Na odbywające się tu festiwale, przeglądy, koncerty, spektakle czy wernisaże często ściągają tłumy ze stolicy i okolicznych miejscowości. Mimo to nie wszystkie gatunki artystyczne doczekały się prezentacji na józefowskich scenach, a przecież też mają swoich wielbicieli.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom licznej grupy fanów józefowski Miejski Ośrodek Kultury postanowił sięgnąć do gatunku muzycznego dotąd traktowanego po macoszemu, czyli disco polo. Zespół reprezentujący ten melodyjny, skoczny nurt muzyki rozrywkowej wystąpi na letniej scenie przy skwerze im. św. Jana Pawła II już w niedzielę, 2 lipca. Skromne fundusze MOK-u nie pozwoliły wprawdzie na zaproszenie największych gwiazd z czołowych miejsc list przebojów, ale i tak będzie nieźle. Wystąpi zespół, którego piosenki mają po kilkaset tysięcy odsłon w internecie, a grupa szczyci się tym, że gra nawet po kilka koncertów w weekend. Chodzi o kaliskie trio Jumper, które tworzą Mariusz Piekarski – wokalista, kompozytor i autor tekstów, oraz dwóch gibkich tancerzy – Mateusz Nowak i Dominik Trojanowski. „Zaczaruj mnie” „Olka krejzolka” „Czarna jest zaje…” – to najwięk- sze hity zespołu, z którymi przemierza on całą Polskę, żeby bawić publiczność.

Grupa miała gościć na letniej scenie MOK-u już w czerwcu, zachęcając mieszkańców do udziału w planowanym na 4 czerwca referendum lokalnym w sprawie włączenia Józefowa do metropolii warszawskiej. Referendum zostało jednak odwołane, a koncert przesunięto na lipiec. Zespół wystąpi w pierwszą niedzielę lipca o godz. 18.

Dla równowagi dyrektor MOK-u Danuta Wojciechowska szykuje latem m.in. plenerowe koncerty „Klasyka w południe”. Podobnie jak w Łazienkach Królewskich w czerwcowe i lipcowe niedziele punktualnie o godz. 12 na skwerze będzie można posłuchać mistrzowskich wykonań utworów muzyki klasycznej.

13 komentarzy do “Disco polo na salonach

 • 7 czerwca 2017 o 09:52
  Permalink

  Pani Danuta stwierdziła, że ma prawo wydawać publiczne pieniądze na schlebianie prostackim gustom. Czego tam nie będzie, i tipsy, i ombree, i nadmuchane cycki i gołe dupki i chamskie teksty. Czarna jest zajebista! Pani dyrektor serdecznie zaprasza szczególnie rodziny z dziećmi, harcerzy ZHR, zuchy, osoby starsze oraz miłośników literatury pięknej i melomanów. Rozumiem, ze jeżeli okaże się, że sado-macho staje się modne to pani Danuta chętnie zorganizuje taki pokaz na żywo dla mieszkańców Józefowa. Z patologią i chamstwem to trzeba walczyć, a nie wspierać z publicznych pieniędzy.

  Odpowiedz
 • 7 czerwca 2017 o 12:25
  Permalink

  obecność chyba nie obowiązkowa, zawsze można ten czas spożytkować na medytacji na łonie natury słuchać świerszczy i ptaków

  Odpowiedz
  • 7 czerwca 2017 o 14:12
   Permalink

   Całe szczęście, że nieobowiązkowa. Jak pani Danuta zostanie kierowniczką prywatnej dyskoteki zlokalizowanej w stodole, to może sobie zapraszać za swoje pieniądze kogo chce, nawet zajebistą czarną czy też szaloną rudą i możecie sobie tam tańczyć trzy noce z rzędu.

   Odpowiedz
 • 8 czerwca 2017 o 08:17
  Permalink

  Pani Ado, strasznie pluje Pani jadem. Komu nie będzie to odpowiadało ten nie przyjdzie, jednak na chwilę obecną proszę nie komentować złośliwie i pozwolić „chamstwu i patologii” Józefowskiej się zrelaksować. Pozdrawiam Panią serdecznie 🙂

  Odpowiedz
  • 8 czerwca 2017 o 08:27
   Permalink

   Pani Asiu, to nie jad, to zdrowy rozsądek. Miejski Ośrodek Kultury ma w nazwie słowo Kultura, a to jednak do czegoś zobowiązuje. Niech się Pani relaksuje jak Pani chce, ale za własne pieniądze. Jeżeli ktoś uważa, że za publiczne pieniądze można promować prostactwo i kicz to nie wiem czy powinien kierować takim miejscem jakim jest MOK. Pozdrawiam Panią serdecznie.

   Odpowiedz
 • 8 czerwca 2017 o 16:23
  Permalink

  Pani Adrianno, codziennie na ulicach widujemy prostactwo i kicz i nie sądzę aby przez ten koncert było promowane prostactwo skoro na ulicach miasta Józefów i Otwocka spotkać się można z nim codziennie. Wielu ludzi przyjdzie bo lubi taką muzykę Pani zaś nikt na siłę tam nie ciągnie. Zwróciłabym jedynie uwagę na Pani bojkotowanie koncertu, czy to zachowanie jest na miejscu? W Warszawie jest Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej i jak mniemam przebywa Pani tam codziennie sądząc po kąśliwych uwagach z Pani strony. Dzieciaki będą miały radochę a Pani wszystko wadzi. Pozdrawiam serdecznie 🙂

  Odpowiedz
  • 8 czerwca 2017 o 17:36
   Permalink

   Pani Joanno. Cóż mogę więcej napisać po przeczytaniu Pani wywodu. Czarna jest zajebista to sprawa oczywista, ruda tańczy jak szalona, chyba jest nawalona. Życzę wesołej zabawy Pani i Pani dzieciom. Pozdrawiam serdecznie.

   Odpowiedz
 • 8 czerwca 2017 o 18:08
  Permalink

  Dziękuję uprzejmie Pani Adrianno 🙂 a nawiasem mówiąc gorsze słownictwo spotyka się na ulicy na pozór od kulturalnych ludzi. Pani Ado różnorodność jest fajna trzeba szukać pozytywów 😉

  Odpowiedz
 • 10 czerwca 2017 o 19:27
  Permalink

  Widać że Pani Ada, zalisza się do „lepszego sortu”.

  Odpowiedz
 • 12 czerwca 2017 o 14:23
  Permalink

  myślę, że dyskusja wywołana przez p. Adę jest jak najbardziej na miejscu

  tym, których p. Ada nie przekonuje polecam wizytę na stronie: http://www.mokjozefow.pl/index.php/o-ff-informator/o-nas i uważną lekturę drugiego akapitu, gdzie czarno na białym jest napisane tak:

  „(MOK Józefów) W swojej pracy kieruje się promocją kultury ambitnej i wartościowej, podnoszeniem, jakości życia kulturalnego i kulturalnej świadomości mieszkańców miasta i regionu.”

  o ile dobrze ten tekst rozumiem, MOK nie zajmuje się schlebianiem prostym i niewyszukanym gustom, tylko czymś zupełnie innym, czy w związku z tym koncert disco-polo ma coś wspólnego z podnoszeniem jakości życia kulturalnego i kulturalnej świadomości mieszkańców? Co takiego? proszę o wyjaśnienie, bo tego po prostu nie czuję…

  to może teraz, w podobny deseń i poziom, pora przestać wyświetlać filmy kinowe tylko zrobić konkurs filmów ślubno-weselnych, takie józefowo-wood? te filmy cieszą się przecież wielkim powodzeniem, sporo się ich kręci, jak też, daleko nie szukając, filmów z I Komunii Świętej również, to może takich filmów przegląd/ konkurs?

  Odpowiedz
  • 12 czerwca 2017 o 17:15
   Permalink

   Dziękuję Ci! Przywróciłeś mi wiarę w moc ludzkiego rozumu.

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.