Zabawa nad wodą

Piknik z okazji Dnia Dziecka w Karczewie po raz kolejny odbył się nad jeziorem Moczydło. Piękna pogoda i wiele bezpłatnych atrakcji gwarantowały dobrą zabawę.

SYLWIA WYSOCKA

Ci, którzy sobotnie popołudnie 3 czerwca zdecydowali się spędzić nad Moczydłem nie mają powodów do narzekań. Organizatorzy karczewskiego pikniku dołożyli wszelkich starań, by zapewnić dzieciom i ich rodzinom bardzo ciekawe, bezpłatne atrakcje – aby z nich skorzystać, nie trzeba było stać w długich kolejkach. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z m.in. z MGOK-iem, kołem wędkarskim, Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Ochotniczą Strażą Pożarną i wieloma innymi instytucjami oraz firmami przygotował dla uczestników pikniku wiele atrakcji. Wśród nich znalazły się np. możliwość pływania po jeziorze, konkursy sportowe, zabawy na zjeżdżalniach i dmuchanych zamkach, nauka wędkowania, przejażdżki kucykami i strzelnica. W specjalnym namiocie profesjonalne makijażystki malowały również dzieciom buzie. Można też było spróbować swoich sił w robieniu wielkich baniek, przymierzyć się do motocykli prezentowanych przez klub z Woli Duckiej, wziąć udział w wielu konkursach z nagrodami, pograć w siatkówkę plażową czy przejechać się wozem strażackim. Nie zabrakło nawet muzyki i tańca.

Na plenerowej scenie wystąpili dzieci i młodzież m.in. z Uczniowskiego Klubu Sportowego Duet, tancerze z grup reprezentacyjnych Reliese Team Kids. Zagrał również zespół Gębule. Było też coś dla ciała. Jeden z głównych sponsorów pikniku – SuperDrob – zapewnił jego uczestnikom mnóstwo grillowych smakołyków. Członkowie karczewskiego koła wędkarskiego rozdawali je piknikowiczom, którym po szaleństwach sportowych i zabawie na świeżym powietrzu apetyt dopisywał. Atrakcji było tak wiele, że tych kilka popołudniowych godzin minęło bardzo szybko.

Piękne tereny rekreacyjne nad Moczydłem również przyczyniły się do tego, że Dzień Dziecka w Karczewie był bardzo udaną imprezą.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.