Cudotwórcy

Zaledwie trzy miesiące wystarczyły, by z nieremontowanego od pół wieku oddziału pediatrii w otwockim Powiatowym Centrum Zdrowia przy ul. Batorego uczynić istną perełkę. – To po prostu cud! – oceniła Krystyna Aldridge-Holc, prezes Fundacji Polsat, która tego cudu dokonała.

PRZEMEK SKOCZEK

Urodziłam się w Otwocku, w tym szpitalu, podobnie jak moja córka. Była tu też leczona, znam to miejsce aż nazbyt dobrze i wiedziałam, że zasługuje na ten remont, ponieważ warunki były fatalne. Zaraz sami państwo ocenią, jak bardzo się zmieniło – opowiadała Małgorzata Nawrocka, przewodnicząca rady Fundacji Polsat, podczas uroczystego otwarcia, które odbyło się w miniony czwartek, dokładnie 1 czerwca. – Niech służy dzieciom, rodzicom, personelowi szpitala, choć chciałoby się, by te sale były wciąż puste.

Niestety małych pacjentów w otwockim szpitalu nie brakuje. Rocznie przewija się ich przez ten oddział od 1000 do 1200. Teraz warunki ich pobytu i leczenia są nieporównywalnie lepsze. Jest jasno, czysto, przestronnie i kolorowo, pojawiły się nowe wyposażenie i sprzęt, m.in. skaner do żył. Firma TB.Invest, prowadząca remont na zlecenie Fundacji Polsat, dokonała tu prawdziwej rewolucji. Przybyły dwie sale z łazienkami, udało się też wygospodarować miejsce na pokój dla mam, który zapewni im domowe warunki podczas pobytu ich dzieci w szpitalu. To efekt współpracy fundacji z firmą Procter & Gamble. Różnica jest kolosalna.

I bardzo kosztowna. Fundacja Polsat zainwestowała w ten oddział ponad 1 mln zł.

– Do ideału jeszcze trochę brakuje, trwa gromadzenie środków na zakup specjalistycznego urządzenia do USG, liczymy na to, że uda się sobotnia zbiórka podczas wielkiego pikniku w otwockim parku i wkrótce ten sprzęt pojawi się na oddziale – dodaje Krystyna Aldridge-Holc.

One thought on “Cudotwórcy

  • 8 czerwca 2017 o 13:23
    Permalink

    kurczę, niby dobra wiadomość, ktoś coś zrobił, z drugiej strony jednak to mi szkoda tylko, że poza pięknymi reklamami na ścianach raczej ciężko tam o lekarzy… 1 mln złotych to według autora dużo? władze powiatu zadłużyły ten szpital na kilkadziesiąt milionów, no chyba że się mylę i co? doopa krótko mówiąc, a gdzieś te pieniądze przecież są, chyba że palili nimi w szpitalnej kotłowni…

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.