Straż posprzątała wraki

Siedem porzuconych aut, które od dłuższego czasu blokowały miejsca parkingowe na terenie Otwocka, zostało w końcu usuniętych. Straż miejska zapowiada, że akcja sprzątania wraków będzie kontynuowana.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Walka z usuwaniem wraków trwa – zapewniają strażnicy miejscy, którzy w ubiegłym tygodniu przystąpili do akcji ich likwidacji. Wszystko poszło sprawnie i szybko, bo do dyspozycji były aż cztery holowniki. Efekt widać od razu. Zwolniło się w sumie siedem miejsc parkingowych.

Aż cztery samochody zostały wywiezione z parkingu przy PKP. Poza tym usunięto jeszcze po jednym wraku z parkingu naprzeciwko ul. Warszawskiej, z ul. Sosnowej, gdzie auto stało w sąsiedztwie OPS-u, i z ul. Lecha na otwockich Ługach. Wszystkie samochody zostały przewiezione na lawetach na teren Otwockiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Straż miejska, mając na względzie finanse miasta, zwróciła się do OPWiK o zgodę na składowanie tam porzuconych aut. – Za pozostawienie takiego samochodu na parkingu strzeżonym trzeba by płacić dziennie ponad 30 zł – zwraca uwagę Dariusz Sokół, komendant otwockiej straży miejskiej.

Jeżeli mieszkańcy znają jeszcze miejsca, gdzie stoją opuszczone samochody, mogą je zgłaszać straży miejskiej, która zajmie się usuwaniem wraków. Trzeba tylko potem uzbroić się w cierpliwość, bo sama procedura, która finalnie prowadzi do odholowania aut, to długotrwały proces. – Trzeba sprawdzić, czy auto rzeczywiście jest wrakiem. Jeśli ustalimy, kto jest jego właścicielem, podejmiemy kroki, żeby zobowiązać go do usunięcia samochodu. Jeśli tego nie zrobi, kierujemy sprawę do sądu i dopiero po uprawomocnieniu się wyroku możemy przystąpić do usuwania – wyjaśnia Dariusz Sokół. Niedługo ma zostać przeprowadzona druga taka akcja. Od początku roku strażnikom miejskim udało się już zrobić porządek z 19 samochodami. W tym właścicieli 12 aut udało się skutecznie zobowiązać do ich przestawienia, usunięcia lub doprowadzenia do stanu używalności bez konieczności odholowania samochodów na koszt miasta. Usunięcie jednego wraku kosztuje 400 zł.

Rada miasta w tegorocznym budżecie Otwocka zabezpieczyła 15 tys. zł na akcje odholowywania aut, które blokują miejsca parkingowe w mieście. Pieniądze na sprzątanie wraków więc są, trzeba tylko działać.

One thought on “Straż posprzątała wraki

  • 26 czerwca 2017 o 11:28
    Permalink

    Ciekawe, że ani jednego diesla. A czemu? Bo skubańce dalej jeżdżą po drogach. Milion na liczniku i ani myślą się zatrzymywać.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.