Rowerem „po torach”

Znów wyruszymy na rowerach „Śladami ciuchci”, świętując w ten sposób 103. rocznicę uruchomienia kolei wąskotorowej na odcinku Wawer-Karczew. Rajd odbędzie się w najbliższą niedzielę, 18 czerwca. Początek w Karczewie prawie w samo południe.

PRZEMEK SKOCZEK

Rajd rowerowy to inicjatywa niestrudzonego Andrzeja Rukowicza, wawerskiego animatora kultury, który stara się, gdy tylko jest to możliwe, integrować ludzi i środowisko z całej linii otwockiej. W tym przypadku udaje się to już kolejny rok.

Spotykamy się w Karczewie przy pomniku ciuchci przy ul. Mickiewicza 6 o godz. 12.15-12.30. Celem wyprawy będzie klub kultury w Fale-
nicy, gdzie przygotowano wiele atrakcji. Po drodze będzie kilka przystanków. Pierwszy w Muzeum Ziemi Otwockiej (ok. godz. 12.55), kolejne przy dawnym dworcu kolejki przy ul. Wawerskiej (ok. godz. 14), nad Świdrem przy moście kolejki (ok. godz. 14.30), w Józefowie przy willi „Irenka” vis-à-vis urzędu miasta (ok. godz. 15). Zachęcamy do wspólnego przejazdu na całej trasie, ale można oczywiście dołączać się w trakcie.

Finał w WCK Falenica (ul. Włókiennicza 54) to pokazy żonglerskie oraz nauka sztuczek cyrkowych, warsztaty artystyczne dla dzieci, świdermajerowski kącik architekta Marka Przepiórki, gawęda dr. Zbigniewa Tucholskiego o warszawskich kolejkach wąskotorowych, wystawa „Ciuchcie Warszawskie”, kawiarenka ze Stacji Falenica oraz zaplanowany na godz. 16 koncert Świdermajer Orkiestry. Wstęp jest wolny.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.