Rowerem „po torach”

Znów wyruszymy na rowerach „Śladami ciuchci”, świętując w ten sposób 103. rocznicę uruchomienia kolei wąskotorowej na odcinku Wawer-Karczew. Rajd odbędzie się w najbliższą niedzielę, 18 czerwca. Początek w Karczewie prawie w samo południe.

PRZEMEK SKOCZEK

Rajd rowerowy to inicjatywa niestrudzonego Andrzeja Rukowicza, wawerskiego animatora kultury, który stara się, gdy tylko jest to możliwe, integrować ludzi i środowisko z całej linii otwockiej. W tym przypadku udaje się to już kolejny rok.

Spotykamy się w Karczewie przy pomniku ciuchci przy ul. Mickiewicza 6 o godz. 12.15-12.30. Celem wyprawy będzie klub kultury w Fale-
nicy, gdzie przygotowano wiele atrakcji. Po drodze będzie kilka przystanków. Pierwszy w Muzeum Ziemi Otwockiej (ok. godz. 12.55), kolejne przy dawnym dworcu kolejki przy ul. Wawerskiej (ok. godz. 14), nad Świdrem przy moście kolejki (ok. godz. 14.30), w Józefowie przy willi „Irenka” vis-à-vis urzędu miasta (ok. godz. 15). Zachęcamy do wspólnego przejazdu na całej trasie, ale można oczywiście dołączać się w trakcie.

Finał w WCK Falenica (ul. Włókiennicza 54) to pokazy żonglerskie oraz nauka sztuczek cyrkowych, warsztaty artystyczne dla dzieci, świdermajerowski kącik architekta Marka Przepiórki, gawęda dr. Zbigniewa Tucholskiego o warszawskich kolejkach wąskotorowych, wystawa „Ciuchcie Warszawskie”, kawiarenka ze Stacji Falenica oraz zaplanowany na godz. 16 koncert Świdermajer Orkiestry. Wstęp jest wolny.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.