Słodkie i mocarne

Już po raz drugi reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 2 w Michalinie odniosły sukces w ogólnopolskim finale Olimpiady Kreatywności – Destination Imagination „Oczyma Wyobraźni”. W grudniu mają szansę jechać na azjatycki finał w Pekinie.

PRZEMEK SKOCZEK

Anettę Myszkorowską, nauczycielkę plastyki z józefowskiej podstawówki, rozsadza energia i potrzeba działania. Przed rokiem stworzyła szkolną drużynę, która znalazła się wśród zwycięzców ogólnopolskiego finału Olimpiady Kreatywności i reprezentowała nasz kraj w finale światowym w USA. W tym roku jej podopieczne znów odniosły sukces. Drużyna #Candypower (z ang. moc cukierków) w swojej kategorii wiekowej zajęła drugie miejsce w Wyzwaniu Artystycznym (miejsc pierwszego i trzeciego nie przyznano), pokonując 27 drużyn.

– Przygotowałyśmy etiudę „Sztuka znikania”, która przedstawia, jakie skutki na świecie przyniosłoby zniknięcie koloru zielonego, czyli chlorofilu, niezbędnego do życia roślin – opowiadają siostry Marysia i Zosia Żelowskie z klasy 6B, jedne z uczestniczek zeszłorocznego finału.

W tym roku drużynę tworzyły ponadto ich koleżanki z klasy: Wiktoria Iwanik i Jaśmina Fajto oraz Julia Kądziela i Zuzia Kordowska z klasy 6C. Ten sukces daje im szansę na wyjazd do Pekinu, ale koszty są na tyle wysokie, że sami rodzice i szkoła ich nie udźwigną.

Możemy im jednak pomóc spełnić marzenie, dokonując wpłaty na konto Fundacji Wspierania i Rozwoju Kreatywności, ul. Pogodna 19c, 05-402 Otwock. Nr rachunku: Raiffeisen Polbank: 08 1750 0012 0000 0000 3308 1227, z dopiskiem „Darowizna na rzecz drużyny #Candypower z Józefowa”.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.