Ten pierwszy raz

Największa otwocka podstawówka poszła w ślady kilku innych szkół i postanowiła zorganizować własny piknik dla dzieci. Debiut należy uznać za bardzo udany.

PRZEMEK SKOCZEK

Na placu apelowym między dwoma skrzydłami szkoły w piątkowe przedpołudnie, 2 czerwca było gwarno i kolorowo. Około 800 uczniów wszystkich klas „Dwunastki” potrafi narobić zamieszania na co dzień, a co dopiero pośród wielu atrakcji. Czekały na nich klaun i fotobudka, hula-hoop i bańki mydlane, kącik malucha i loteria z drobnymi upominkami dla każdego. Uczennice klasy fryzjerskiej z „Nukleonika” plotły warkoczyki i malowały buźki, strażacy prezentowali sprzęt i zapraszali do orzeźwiającej kurtyny wodnej, a policjanci zorganizowali miasteczko ruchu drogowego i kilka konkursów, m.in.: na powolną jazdę rowerem, wiedzy o ruchu drogowym i udzielania pierwszej pomocy.

Odbyły się też konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły” i mecz piłki nożnej. Do tego grill, ciasta, soki i wata cukrowa.

– Świetnym pomysłem była żywa lekcja historii dla uczniów klas szóstych, którzy przerabiają obecnie okres PRL-u. Aby mogli wczuć się w tamten klimat, otrzymywali kolorowe „kartki żywnościowe” i musieli stać w długich kolejkach po smakołyki albo napoje – opowiada nauczycielka Beata Szydłowska.

– Nasz pierwszy Dzień Dziecka został zorganizowany z inicjatywy rady rodziców. Koordynowały go jej przewodnicząca Monika Bartold, a z ramienia szkoły Marta Wojciechowska. Im oraz wszystkim zaangażowanym w pomoc rodzicom, a także sponsorom składamy wielkie podziękowania i liczymy na gotowość za rok, bo ta impreza na pewno zagości w naszym kalendarzu już na stałe – dodaje.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.