Kąpiele na własną odpowiedzialność

8 czerwca woda w Świdrze spełniała normy dla kąpieliska. Tak wynika z przeprowadzonych w tym dniu badań na wysokości plaży miejskiej przy moście dawnej kolejki wąskotorowej. Jednak na kąpiele w Świdrze decydujemy się na własną odpowiedzialność.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Jak zmienna jest woda w Świdrze, obrazują dobrze badania jej jakości. Pod koniec maja sanepid przeprowadził kontrolę na zlecenie Józefowa. Wtedy w wodzie odnotowano przekroczenia dopuszczalnej ilości paciorkowców kałowych. Dwa tygodnie później, 8 czerwca została pobrana kolejna próbka, tym razem na zlecenie prezydenta Otwocka. Jak podało Laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie, tego dnia wyniki nie odbiegały od normy. Próbki pobrano w zbliżonych miejscach na wysokości otwockiej plaży miejskiej. Aby mieć pewność, że woda nadaje się do kąpieli, trzeba by ją badać codziennie.

Przypominamy jednak, że Świder nie ma wyznaczonego kąpieliska ani miejsca przeznaczonego do kąpieli, dlatego na kąpiele w rzece decydujemy się na własną odpowiedzialność.

Wyniki badań wody w Świdrze z 8 czerwca br.

 • Paciorkowce kałowe – 92 (wartość dopuszczalna ≤ 400)
 • Bakteria E.coli – 326 (wartość dopuszczalna ≤1000)

6 responses to “Kąpiele na własną odpowiedzialność

 1. W ostatnią sobotę płynęliśmy kajakiem z Woli Karczewskiej do Mlądza i widzieliśmy trzy (podejrzewam nielegalne) rury odprowadzają dziwną ciecz do Świdra – to jak ta woda ma być czysta ?

  Lubię to

  • szklanka wypełniona w 50% wodą jest dla jednego w połowie pusta, drugiego w połowie pełna, dla Pani widzę wynik 1/2 oznacza pływanie w gównie… przykra prawda jest taka, że gdzie tylko się pływa z innymi ludźmi tam są bakterie coli i ślady kału, w pewien sposób rzecz naturalna na basenach i wszelkiego typu pływalniach, wyniki dla Świdra mogą nieźle zaskoczyć co większych malkontentów – cholera, spełnia wymogi, nie przekracza norm, przynajmniej raz na dwa razy wykonane testy, może to być szok…

   Lubię to

   • Wioska błagam Cię wróć na FJ, bo tam jest nudno bez Ciebie, a tutaj tylko się marnujesz. Jestem fanką Twoich wywodów. Feeluś wróć, PLEASE.

    Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s