Kąpiele na własną odpowiedzialność

8 czerwca woda w Świdrze spełniała normy dla kąpieliska. Tak wynika z przeprowadzonych w tym dniu badań na wysokości plaży miejskiej przy moście dawnej kolejki wąskotorowej. Jednak na kąpiele w Świdrze decydujemy się na własną odpowiedzialność.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Jak zmienna jest woda w Świdrze, obrazują dobrze badania jej jakości. Pod koniec maja sanepid przeprowadził kontrolę na zlecenie Józefowa. Wtedy w wodzie odnotowano przekroczenia dopuszczalnej ilości paciorkowców kałowych. Dwa tygodnie później, 8 czerwca została pobrana kolejna próbka, tym razem na zlecenie prezydenta Otwocka. Jak podało Laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie, tego dnia wyniki nie odbiegały od normy. Próbki pobrano w zbliżonych miejscach na wysokości otwockiej plaży miejskiej. Aby mieć pewność, że woda nadaje się do kąpieli, trzeba by ją badać codziennie.

Przypominamy jednak, że Świder nie ma wyznaczonego kąpieliska ani miejsca przeznaczonego do kąpieli, dlatego na kąpiele w rzece decydujemy się na własną odpowiedzialność.

Wyniki badań wody w Świdrze z 8 czerwca br.

 • Paciorkowce kałowe – 92 (wartość dopuszczalna ≤ 400)
 • Bakteria E.coli – 326 (wartość dopuszczalna ≤1000)

6 komentarzy do “Kąpiele na własną odpowiedzialność

 • 22 czerwca 2017 o 10:17
  Permalink

  W ostatnią sobotę płynęliśmy kajakiem z Woli Karczewskiej do Mlądza i widzieliśmy trzy (podejrzewam nielegalne) rury odprowadzają dziwną ciecz do Świdra – to jak ta woda ma być czysta ?

  Odpowiedz
 • 22 czerwca 2017 o 10:43
  Permalink

  Prezydent Otwocka i władze Józefowa życzą miłej kąpieli w gównie!

  Odpowiedz
  • 22 czerwca 2017 o 11:04
   Permalink

   szklanka wypełniona w 50% wodą jest dla jednego w połowie pusta, drugiego w połowie pełna, dla Pani widzę wynik 1/2 oznacza pływanie w gównie… przykra prawda jest taka, że gdzie tylko się pływa z innymi ludźmi tam są bakterie coli i ślady kału, w pewien sposób rzecz naturalna na basenach i wszelkiego typu pływalniach, wyniki dla Świdra mogą nieźle zaskoczyć co większych malkontentów – cholera, spełnia wymogi, nie przekracza norm, przynajmniej raz na dwa razy wykonane testy, może to być szok…

   Odpowiedz
   • 22 czerwca 2017 o 13:52
    Permalink

    Wioska błagam Cię wróć na FJ, bo tam jest nudno bez Ciebie, a tutaj tylko się marnujesz. Jestem fanką Twoich wywodów. Feeluś wróć, PLEASE.

    Odpowiedz
  • 23 czerwca 2017 o 14:19
   Permalink

   miało być z komentarzem dla Ady: „swoje zjeżdżacie, cudzego nie znacie”, serdecznie pozdrawiam siostrę 🙂

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.