Od rury do oczyszczalni

Zgodnie z zapowiedziami rozpoczęła się budowa rury, która będzie odprowadzała do Świdra ścieki oczyszczone w józefowskiej oczyszczalni.

SYLWIA WYSOCKA

Jak informował kilka tygodni temu w rozmowie z „Linią” Piotr Bednarski, kierownik budowy z firmy Instalbud z Rzeszowa, jego pracownicy do 9 czerwca mieli otrzymać zamówione materiały niezbędne do budowy kanału zrzutowego, a gdy to nastąpi, zacząć roboty. Faktycznie, 12 czerwca na drodze prowadzącej do mostu dawnej
kolejki wąskotorowej w Józefowie pojawił się ciężki sprzęt i rozpoczęły się prace ziemne.

W pierwszym tygodniu firma miała skoncentrować się właśnie na robotach podziemnych oraz odtworzeniu nawierzchni ulicy. Następnie robotnicy przenieśli się już bezpośrednio nad Świder, gdzie prowadzą prace przy budowie wylotu oczyszczonych ścieków. – W naszym zakresie jest wykonanie odcinka liczącego ok. 75 m kanału zrzutowego i budowa wylotu ścieków oczyszczonych z planowanej nieopodal oczyszczalni – mówił Piotr Bednarski. Firma Instalbud w ramach umowy przygotuje także dokumentację powykonawczą i sprawozdanie z realizacji przedsięwzięcia. Koszt robót to prawie 182 tys. zł.

Tymczasem 6 czerwca upłynął termin, do którego swoje oferty mogli składać chętni do pełnienia nadzoru inwestorskiego nad pracami przy budowie oczyszczalni. Oferty złożyło siedem podmiotów. Wszystkie zaproponowały niższą kwotę od tej, którą inwestor planował przeznaczyć na to zadanie. Miasto nie wybrało jeszcze zwycięzcy.

Trwa także przetarg na wyłonienie wykonawcy budowy samej oczyszczalni ścieków. Oferty można składać do 11 lipca.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.