Prezydent zgodził się na „Kupiecką”

7 czerwca prezydent Zbigniew Szczepaniak wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla galerii handlowej, która ma powstać przy ul. Kupieckiej. Jeśli nikt jej teraz skutecznie nie zaskarży, to najwcześniej na początku lipca inwestor może starać się w starostwie o wydanie pozwolenia na budowę.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Prezydent Otwocka wydał decyzję po rozpatrzeniu wniosku firmy WOT-Invest, która chce wybudować galerię na terenie dawnego dworca PKS. Cała procedura uzyskania decyzji środowiskowej trwała prawie rok (wniosek jest datowany na 28 czerwca 2016 r.). Sporządzono ocenę oddziaływania inwestycji na środowisko. Dokumentacja musiała zostać uzgodniona z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Warszawie i uzyskać opinię Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Otwocku. Swoje uwagi wniósł też jeden z mieszkańców uznany przez prezydenta za stronę w postępowaniu.

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach uprawomocni się najwcześniej na początku lipca. Jest ona konieczna, aby inwestor mógł wystąpić o pozwolenie na budowę. Na złożenie ewentualnego odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego za pośrednictwem prezydenta Otwocka jest 14 dni, licząc od daty doręczenia decyzji w formie obwieszczenia. Za termin doręczenia uznaje się 14 dni od daty jego publikacji, czyli od 7 czerwca. Jeśli SKO uzna ewentualne odwołanie za zasadne nawet w jakiejś części, to może uchylić decyzję środowiskową prezydenta i sprawa wróci do ponownego rozpatrzenia przez Zbigniewa Szczepaniaka. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku planowanej rozbudowy składowiska odpadów w Otwocku Świerku i ciągnie się już ponad trzy lata.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.