Najlepsi z najlepszych

Wybitni uczniowie otwockich podstawówek i gimnazjów odebrali od prezydenta miasta nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce.

To był miły akcent na zakończenie roku szkolnego dla 18 uczniów otwockich szkół. W środę, 21 czerwca w auli magistratu odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień przyznawanych co roku przez prezydenta Otwocka za wybitne osiągnięcia w nauce, pracy społecznej, zwycięstwa w konkursach tematycznych i olimpiadach.
Do wyróżnienia uczniów zgłaszają dyrektorzy szkół, rady rodziców, samorządy uczniowskie i nauczyciele. Następnie zespół doradczy prezydenta (a w nim dyrektorzy otwockich szkół) ocenia osiągnięcia młodzieży. W tym roku zdecydowano nagrodzić 10 uczniów ze szkół podstawowych i ośmiu gimnazjalistów.

– Doceniamy najlepszych z najlepszych za wyjątkowe osiągnięcia. Wpłynęło bardzo dużo wniosków, dlatego są aż trzy pierwsze nagrody – przyznała wiceprezydent Otwocka Agnieszka Wilczek. Nagrodzeni nimi zostali: Szymon Florek, Jakub Szerega oraz Grzegorz Zakrzewski.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody pieniężne. W tym ważnym dniu towarzyszyli im rodzice, dyrektorzy i nauczyciele. Młodzież odebrała gratulacje od prezydenta Zbigniewa Szczepaniaka, wiceprezydent Agnieszki Wilczek, przewodniczącego rady miasta Jarosława Margielskiego, przewodniczącego komisji spraw społecznych, zdrowia i porządku publicznego Marcina Kraśniewskiego oraz dyrektor Oświaty Miejskiej Edyty Rosłaniec. Wszyscy życzyli im dalszych sukcesów i wakacyjnego odpoczynku. Do tych życzeń przyłącza się też redakcja „Linii”.

Nagrodzeni uczniowie:

  •  SP nr 1 – Szymon Florek (pierwsza nagroda), Filip Trzpil.
  •  SP nr 6 – Julia Anc, Filip Mouketou-Tarazewicz.
  •  SP nr 8 – Alicja Kruk.
  •  SP nr 12 – Anna Sędzicka, Jakub Szerega (pierwsza nagroda), Mateusz Szyszko vel Chorąży, Iga Kusztal, Jadwiga Fenik.
  •  Gim. nr 1 – Zofia Adamowicz.
  •  Gim. nr 2 – Grzegorz Zakrzewski (pierwsza nagroda), Zuzanna Bąk.
  • Gim. nr 3 – Marcelina Rogala, Magdalena Szuba, Aleksandra Hawajska.
  •  Gim. nr 4 – Jan Gawron, Katarzyna Rejek.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.