Sportowcy na medal

Około 850 uczniów otwockich szkół rywalizowało w różnych konkurencjach sportowych w ramach XVII Międzyszkolnej Spartakiady. W ubiegły wtorek przyszedł czas na uroczyste podsumowanie zawodów i wręczenie nagród.


Reprezentacje otwockich podstawówek i gimnazjów co roku biorą udział w zawodach sportowych. Uczniowie w duchu fair play walczą o jak najwyższe miejsca na podium. W kończącym się roku szkolnym rozegrano 155 meczy. Dzieci rywalizowały w 15 dyscyplinach. Po raz pierwszy w zawodach „Olimpiada na wesoło” wystartowali także trzecioklasiści ze szkół podstawowych. Do rozgrywek ponownie zostały włączone szachy.

W ubiegły wtorek, 20 czerwca w urzędzie miasta odbyło się uroczyste zakończenie Międzyszkolnej Spartakiady. W ogólnej klasyfikacji wśród szkół podstawowych najlepsza okazała się reprezentacja SP nr 12, która triumfowała zarówno w rywalizacji chłopców, jak i dziewcząt. Wśród gimnazjów najlepsza była „Czwórka”, która również zajęła pierwsze miejsce w punktacji ogólnej chłopców i dziewcząt.

Pamiątkowe puchary i dyplomy wręczyli uczniom prezydent Zbigniew Szczepaniak, wiceprezydent Agnieszka Wilczek, dyrektor Oświaty Miejskiej Edyta Rosłaniec oraz debiutująca w tym roku w roli koordynatora sportu Ewa Raczkowska. Trzy najlepsze szkoły odebrały także nagrody finansowe, za które kupią sprzęt sportowy. W dekoracji oprócz zawodników uczestniczyli także dyrektorzy szkół oraz nauczyciele wychowania fizycznego, którzy przygotowywali uczniów do rozgrywek.

Punktacja szkół
1. SP nr 12 – 111 pkt.
2. SP nr 6 – 89 pkt.
3. SP nr 1 – 71 pkt.
4. SP nr 8- 70 pkt.
5. SP nr 9 – 36 pkt.
6. SP nr 5 – 31 pkt.
1 miejsce w kat. dziewcząt – SP nr 12 – 57 pkt.
1 miejsce w kat. chłopców – SP nr 12 – 54 pkt.

Gimnazja:
1. Gim. nr 4 – 63 pkt.
2. Gim. nr 3 – 51 pkt.
3. Gim. nr 2 – 46 pkt.
4. Gim. nr 1 – 4 pkt.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.