Występ jak z bajki

Paulina Guba po raz drugi w swojej karierze weźmie udział w mistrzostwach świata. Przepustkę na najważniejszą lekkoatletyczną imprezę tego sezonu zawodniczka OKS Start Otwock wywalczyła dzięki kapitalnemu występowi na mityngu w Kopenhadze.


Do sierpniowych lekkoatletycznych mistrzostw świata pozostały jeszcze dwa miesiące, ale zawodniczka OKS Start Otwock może być już prawie pewna wyjazdu na zawody do stolicy Wielkiej Brytanii. W poprzednim tygodniu czterokrotna mistrzyni Polski w pchnięciu kulą seniorów wypełniła niezbędne minimum. Podczas mityngu Copenhagen Athletics Games reprezentantka Polski uzyskała swój najlepszy wynik na otwartym stadionie. W trzeciej próbie Guba posłała kulę grubo poza granicę 18 metrów.

Wynik 18.24 cm jest nowym rekordem życiowym zawodniczki z Sobień-Jezior i – jak wskazują statystycy – najlepszym występem reprezentantki Polski w tej konkurencji lekkoatletycznej od blisko 10 lat. Po raz ostatni tak daleko pchała kulę jedynie Krystyna Zabawska, która w 2008 roku uzyskała wynik 18.78 cm. Do tego wyniku Gubie jeszcze trochę brakuje, ale wierzymy, że doskonały występ w ojczyźnie Hansa Christiana Andersena natchnie ją do jeszcze lepszego startu w Londynie i pobicia kolejnego rekordu życiowego.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.