DZIKIE PRZEJŚCIE PRZEZ ULICĘ

Dziki coraz śmielej wkraczają do miasta! Przekonał się o tym nasz Czytelnik, który dziś rano przecierał oczy ze zdumienia na widok lochy grasującej z kilkoma prosiakami pomiędzy zaparkowanymi samochodami.

Dziś (27 czerwca) około godz. 7 Artur Sitek wyszedł ze swoim psem na spacer. Na ul. Łukasińskiego pomiędzy ul. Batorego, a ul. Przewoską w Otwocku dostrzegł lochę z kilkoma warchlakami, które grasowały pod posesjami. – Najadłem się trochę strachu. Mój pies też, który zaczął szczekać. Dziki szły ulicą, szukały czegoś, poprzewracały kilka kamieni i obwąchiwały zaparkowane samochody. Zachowywały się tak, jakby były u siebie. Niczego się nie bały – tłumaczy pan Artur, który zrobił zdjęcia i przysłał do naszej redakcji.

Dzika rodzina powędrowała przed siebie nie zwracając uwagi na wystraszonych ludzi. – Tędy chodzi wielu mieszkańców, także dzieci. Niedaleko jest przystanek autobusowy i sklep. Moja córka również każdego ranka chodzi tą drogą do sklepu po świeże pieczywo. Teraz boję się o jej bezpieczeństwo – podkreśla Artur Sitek. I dodaje, że nigdy nie wiadomo, czy locha nie zaatakuje. Strach wychodzić na ulicę, bo można spotkać dziki. – W okolicy ul. Łukasińskiego mieszka wiele rodzin z dziećmi – dodaje pan Artur.

– Władze miasta nic nie robią z tym problemem. Dopiero jak komuś zwierzęta zrobią krzywdę to zaczną interweniować! – skarżą się nasi Czytelnicy, którzy dzwonią do „Linii”. Wielu mieszkańców podkreśla, że zwierzęta coraz śmielej wchodzą do miasta, i że niedługo dziki będą wałęsać się po centrum Otwocka.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.