Pięciu kandydatów na radnego?

Wyścig o wolny mandat radnego w okręgu nr 9 w Otwocku rozpoczęty. W związku z sierpniowymi wyborami uzupełniającymi do rady miasta w ubiegłym tygodniu w Krajowym Biurze Wyborczym zostało zarejestrowanych pięć komitetów wyborczych.

Niektórzy mówią, że to będzie przedsmak wyborów samorządowych, które czekają nas już jesienią przyszłego roku.

W tych uzupełniających do rady miasta w okręgu nr 9, które odbędą się 27 sierpnia, swoich sił spróbuje prawdopodobnie pięciu chętnych. Tyle komitetów wyborczych zostało zarejestrowanych w wymaganym terminie (do 19 czerwca). Teraz mogą one, ale nie muszą, zgłosić swojego kandydata. Pełną listę wraz z wyznaczonymi pełnomocnikami wyborczymi podajemy poniżej.

Swój komitet zarejestrowało m.in. Stowarzyszenie Prawe Miasto Pawła Walo, zrzeszające ludzi o poglądach konserwatywnych, prawicowych i wolnościowych, a także Stowarzyszenie Inicjatywa dla Miasta założone m.in. przez Bartłomieja Kozłowskiego, byłego otwockiego radnego, który startował także w ostatnich wyborach na prezydenta i dostał się do drugiej tury razem ze Zbigniewem Szczepaniakiem. Czy o wolny mandat powalczy też osoba z poparciem tzw. koalicji w radzie miasta, dowiemy się za miesiąc. Pełnomocnikiem komitetu Prawo
i Samorządność Otwock Kresy jest bowiem Piotr Pieniak, który sympatyzuje z grupą radnych rządzącą
w mieście. Pieniak jest też członkiem PiS i pełnomocnikiem Forum Młodych PiS powiatu otwockiego. Nazwisko Barbary Stockiej, które jest zawarte w nazwie kolejnego komitetu, kojarzone jest w Otwocku z budownictwem mieszkaniowym. Ona sama jest prezesem spółki Stok Developer, startowała z listy PSL w wyborach samorządowych do rady powiatu w 2014 roku, ale przegrała z Januszem Golińskim.

Z ostatnim zarejestrowanym komitetem był mały problem. Okazało się, że zgłoszony na pełnomocnika Janusz Goliński nie może pełnić tej funkcji, bo jest funkcjonariuszem publicznym (radnym powiatowym z PSL). Biuro komisarza wyborczego w Warszawie nie od razu wychwyciło ten błąd formalny i przez kilka dni Goliński figurował na stronie PKW jak pełnomocnik zarejestrowanego komitetu. Jak dowiedzieliśmy się w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Warszawie, o tym fakcie poinformowała jakaś „życzliwa osoba” i dopiero wtedy udało się to wyprostować. Zamiast Janusza Golińskiego jako pełnomocnik komitetu wyborczego Otwock została wpisana Beata Poniatowska, która jest pracownikiem starostwa.

Cały czas trwają spekulacje, jeśli chodzi o nazwiska kandydatów do rady miasta. Oficjalną listę poznamy w połowie wakacji. Do 28 lipca, do północy, do Miejskiej Komisji Wyborczej w Otwocku można zgłaszać osoby, które wystartują
w sierpniowych wyborach uzupełniających.

komitety:

 •  KWW PRAWE MIASTO – pełnomocnik wyborczy Mateusz Traczyk.
 •  KWW BARBARY STOCKIEJ – pełnomocnik wyborczy Anna Stocka-Gawza.
 •  KWW STOWARZYSZENIE INICJATYWA MIESZKAŃCÓW SIM – pełnomocnik wyborczy Marta Fijał.
 •  KWW PRAWO I SAMORZĄDNOŚĆ OTWOCK KRESY– pełnomocnik wyborczy Piotr Pieniak.
 •  KWW OTWOCK – pełnomocnik Janusz Goliński został zmieniony na Beatę Poniatowską.

One thought on “Pięciu kandydatów na radnego?

 • 30 czerwca 2017 o 12:58
  Permalink

  Przydal by sie reprezentant Narodowego Frontu Polski a nie jakies mamalygi

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.