Trzymają formę

Nie ma to jak rower! Tego zdania są z pewnością uczestnicy X rajdu rowerowego, który odbył się 19 czerwca w otwockich lasach. Jego organizatorami były otwocka Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych w Otwocku.

Rajd stanowił podsumowanie i zakończenie XI edycji programu „Trzymaj formę” promującego wśród dzieci i młodzieży aktywność fizyczną oraz zbilansowany sposób odżywiania. Do uczestnictwa w imprezie zostali zaproszeni najaktywniejsi uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych wraz z opiekunami, którzy realizowali w placówkach ten program.

70 uczestników rajdu, wśród których byli uczniowie i nauczyciele ze SP nr 1 i nr 2 w Józefowie, SP nr 2 w Karczewie, SP nr 6 i nr 12 w Otwocku, Publicznego Gimnazjum w Karczewie, Gimnazjum nr 1 i nr 4 w Otwocku oraz Gimnazjum nr 1 w Józefowie, pokonało na rowerach liczącą ok. 13 km trasę.

Po drodze wysłuchali krótkich wykładów dotyczących ekologii, otwockiej przyrody i bezpiecznych zachowań w lesie (np. jak zachować się w trakcie pożaru i jak wezwać pomoc). Rajd zakończył się pieczeniem kiełbasek przy ognisku na terenie siedziby Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych w Otwocku. Organizatorzy dziękują dyrekcji i pracownikom MZPK w Otwocku
a także firmie Kotwica z Wiązowny, która za pośrednictwem Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Wiązownie bezpłatnie przekazała produkty spożywcze (kiełbaski i napoje na ognisko), oraz otwockiemu urzędowi miasta za obdarowanie uczestników rajdu gadżetami promocyjnymi (notesy, przewodniki turystyczne i pocztówki).

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.