Objazd w korku

Zamknięcie skrzyżowania przy cmentarzu na czas budowy tam ronda okupione jest męką kierowców. Na wytyczonym objeździe tworzą się gigantyczne korki. Można temu zaradzić?

Budowa ronda u zbiegu ulic Andriollego, Pułaskiego i Partyzantów w Otwocku dopiero się rozpoczęła, a zmotoryzowani mieszkańcy już odczuwają jej skutki. Pierwszego dnia robót był problem z błędnym oznakowaniem
objazdu, który prowadził przez skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną przy parku. Wykonawca ronda po interwencji miejskich urzędników szybko to poprawił i na czas objazdu zniesiono zakaz skrętu w lewo w ul. Filipowicza.

Tam tworzą się największe korki, sięgające nawet za budynek ZUS-u. Kierowcy, którzy jadą od strony Śródborowa do centrum Otwocka, muszą uzbroić się w cierpliwość. Dla nich zielone świeci się tylko przez kilka sekund. W drugą
stronę też nie jest lepiej, bo sznur aut potrafi sięgać aż do ronda Z. Herberta przy cukierni „Sosenka”.

Już na początku tego roku otwoccy radni podejmowali próby, aby wydłużyć sygnał zielonego światła na tym skrzyżowaniu. Nawet wtedy, kiedy nie było tam objazdu, tworzyły się korki, tylko były one mniejsze. Niestety drogowcy do tej pory nie zajęli się tą sprawą.

–Odpowiedź Zarządu Dróg Powiatowych była taka,żeby miasto dało ok. 50 tys.zł, bo trzeba zmienić automat i zrobić przepływ natężenia ruchu. To stek bzdur. To oni nie potrafią przestawić sterownika o parę sekund, bo nie ma części?! Zgłosiłem ten problem wicestaroście Pawłowi Rupniewskiemu, który powiedział, że zajmie się sprawą. Jeśli chodzi o przejazd, to takiej tragedii jak tam nie ma w całym Otwocku – komentuje sprawę przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski.

Zapytaliśmy dyrektora ZDP Marka Płaczka, czy można w jakiś sposób usprawnić przejazd kierowcom.
– Rozważamy przywrócenie takiego oznakowania, jakie było, żeby objazd skierować na ul. Andriollego. Tym sterownikiem nie można wydłużyć zielonego światła, bo jest już opór, trzeba by wymienić całe urządzenie – poinformował nas dyrektor Płaczek.

Oznacza to, że wróci zakaz skrętu w lewo w ul. Filipowicza i będzie można jechać tylko prosto. Czy to rzeczywiście pomoże, zobaczymy. Niektórzy kierowcy wzięli już sprawy w swoje ręce i wytyczyli dwa inne, nieoficjalne, objazdy (ul. Jaremy, przez las, aż do ul. Andriollego przy samym cmentarzu albo przez teren zieleni miejskiej). Prowadzą one przez nieco wyboisty teren, ale za to gwarantują, że nie będziemy stać w korku.

3 komentarze do “Objazd w korku

 • 3 lipca 2017 o 13:26
  Permalink

  a czy szanowny redaktor może podać do kiedy ma trwać remont?

  Odpowiedz
 • 3 lipca 2017 o 21:48
  Permalink

  Nie wiem dlaczego urzędnicy zdecydowali się na przebudowę tego skrzyżowania sugerowali się jakimiś statystkami wypadków, czy było to czyjś wymysł bo tak po prostu? W naszym mieście jest zdecydowanie więcej niebezpiecznych miejsc, gdzie często dochodzi do kolizji, przez to skrzyżowanie (ul. Andriollego, Pułaskiego i Partyzantów), gdzie budowane jest rondo przejeżdżam kilka razy dziennie i praktycznie ani razu nie miałem niebezpieczniej sytuacji. Nie mogę tego powiedzieć o skrzyżowaniu przy Biedronce przy ul Batorego (skrzyżowanie ulic Batorego, Przewoska, Ługi), w tym miejscu zawsze ktoś wymusi pierwszeństwo, drugą sprawą są piesi którzy chodzą na bazar i nie mogą się tam czuć zbyt bezpiecznie!. Kolejnie niebezpiecznie skrzyżowanie blisko objazdu to Filipowicza, Armii Krajowej, zawsze widzę tam na drodze części po stłuczcie i jeszcze jedno przy ul Hożej i Andriollego….

  Można by tak wymieniać bez końca i każdy znajdzie coś w swojej okolicy do poprawy. Jeżeli redaktorzy z linii otwockiej wiedzą dlaczego akurat to miejsce to mam nadzieje, że napiszą kiedyś wzmiankę na tym portalu.

  Odpowiedz
  • 4 lipca 2017 o 10:24
   Permalink

   zaraz obok tego skrzyżowania mieszka radny Dziewanowski, może to być przypadek oczywiście… kryteria wyboru raczej niezbyt jasne, skrzyżowanie nie jest fajne, pięć ulic, jakieś takie pokrzywione, nic nie widać w żadną stronę (z podporządkowanych), moim zdaniem, po przemyśleniu – nie jest to na pewno najbezpieczniejsze i najłatwiejsze skrzyżowanie w Otwocku, czy najbardziej niebezpieczne? nie wydaje mi się, chociaż przyznaję – nie znam statystyk, policja jednak niedaleko, może mieli coś do powiedzenia na ten temat? powstałe korki i utrudnienia, mimo wakacji w SP12 pokazują, że jest to, być może niespodziewanie, dosyć istotne miejsce na mapie drogowej Otwocka

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.