W służbie od prawie 100 lat

Chwała tym, którzy 90 lat temu stworzyli OSP w Wólce Mlądzkiej – podkreślał st. bryg. Tomasz Dąbrowski, zastępca komendanta powiatowej PSP w Otwocku. W ubiegłą niedzielę, 25 czerwca jednostka hucznie obchodziła swoje święto

Strażacy z OSP w Wólce Mlądzkiej mieli co świętować. W tym roku obchodzą wyjątkowy jubileusz – 90-lecie istnienia swojej jednostki. Uroczystości rozpoczęły się w niedzielę o godz. 11.30 mszą świętą w intencji strażaków, którą celebrował ks. proboszcz Robert Turyk. Uczestniczyli w niej nie tylko strażacy z jednostek powiatu otwockiego, ale również przedstawiciele samorządów i mieszkańcy.

Po mszy strażacy i goście przemaszerowali wraz z pocztami sztandarowymi na teren remizy przy ul. Szosa Lubelska 3 w Otwocku, gdzie odbył się uroczysty apel. Podczas jubileuszu wręczono m.in. złote, srebrne i brązowe medale za zasługi dla pożarnictwa, odznakę dla wzorowego strażaka, a także wyróżnienia za wieloletnią, bezinteresowną, ofiarną służbę i za czyny wymagające odwagi. Odznaki otrzymali również członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP.

–Chwała tym,którzy90lat temu stworzyli jednostkę w Wólce Mlądzkiej i wtedy służyli społeczeństwu –mówił st. bryg. Tomasz Dąbrowski, zastępca komendanta otwockiej straży pożarnej. – Cieszę się, że w drużynie pożarniczej jest młodzież, która chce się uczyć i iść w ślady tych, którzy 90 lat temu budowali od podstaw tę jednostkę i nieśli bezinteresowną pomoc mieszkańcom– dodał.

Jego słowa potwierdził druh Robert Rybka, prezes OSP Otwock-Wólka Mlądzka:–Przez 90 lat istnienia jednostki służyło w niej wiele pokoleń. Mimo upływu czasu druhowie nadal niosą pomoc i ratunek o każdej porze dnia i nocy.

Po części oficjalnej na dużych i małych gości czekały liczne atrakcje. Dla dzieci przygotowano różne gry i zabawy. Można było również obejrzeć wystawę falerystyczną (naszywki, odznaki straży pożarnej) i spróbować tortu, a także strażackiej grochówki, przysmaków z grilla i ochłodzić się pysznymi lodami. O godz. 15 rozpoczęła się zabawa
przy rytmach najlepszych polskich piosenek disco polo. Na scenie wystąpili: Yankes, InVox, Veegas, Baflo, Skalar’s, a na zakończenie zagrał zespół Grand.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.