Ciężarówka wbiła się w forda

Do groźnego wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 801 na wysokości stacji benzynowej i ul. Górczewskiej w Józefowie. Ciężarówka zderzyła się czołowo z fordem. 25-letni kierowca osobówki w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem medycznym do szpitala.

To już kolejny niebezpieczny wypadek w tym miejscu. We wtorek, 27 czerwca późnym popołudniem 43-letni kierowca ciężarówki na otwockich rejestracjach jechał drogą wojewódzką nr 801 w kierunku Karczewa. Około godz. 18 na wysokości ul.Górczewskiej i stacji benzynowej skręcał w kierunku Otwocka. – Wtedy zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka fordem – mówi asp. sztab. Anna Wasilewicz z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

25-letni kierowca samochodu osobowego na garwolińskich rejestracjach doznał poważnych urazów m.in. głowy. Na miejscu interweniowały policja, służby medyczne oraz straż pożarna z Otwocka i OSP Świdry Małe.

–Ranny mężczyzna był uwięziony we wraku samochodu – mówi mł. kpt. Maciej Łodygowski z otwockiej straży pożarnej. –Musieliśmy specjalistycznym sprzętem rozciąć karoserię, aby wydobyć z wnętrza kierowcę forda.Mężczyzna był w ciężkim stanie. Dlatego na miejsce został wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – dodaje mł. kpt. Łodygowski.

Druhowie z Wólki Mlądzkiej, Karczewa i Jabłonny zabezpieczyli miejsce lądowania śmigłowca na moście na drodze nr 801, kilkaset metrów od miejsca wypadku.

– 25-letni kierowca w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala – zaznacza asp. sztab.Wasilewicz. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku. – 43-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy.Ustalamy, dlaczego wykonującmanewr skrętu, nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu pojazdowi– podkreśla Anna Wasilewicz.

Kierowca ciężarówki tłumaczył, że skręcając z drogi nr 801, ni ewidział jadącego z naprzeciwka samochodu. Niewykluczone, że 25-latek jechał fordem z nadmierną prędkością. –To wszystko wyjaśni postępowanie –mówi Wasilewicz.

  • Marysia says:

    skąd był ten Pan z forda???

  • Patrycja9 says:

    Mam informacje do przekazania, dlatego proszę rodzinę Pana podróżującego fordem o wiadomość na email:
    patrycja.legnicka@interia.pl

2 thoughts on “Ciężarówka wbiła się w forda”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl