Wilcze reguły

Po raz drugi w Otwocku odbyły się zawody z cyklu Mazowieckiej ligi Bladecrossa. Po raz kolejny w rolach głównych wystąpili zawodnicy gospodarza imprezy – UKS Wilki Otwock.

Mazowiecka Liga Bladecrossa, czyli wspólne dzieło klubów Rollschool oraz Wilki Otwock, po raz drugi w tym sezonie
zawitała do Otwocka.W przeciwieństwie do kwietniowej imprezy tym razem młodzi rolkarze rywalizowali na świeżym powietrzu. Efektowna Bladecross Arena stworzona z opon, belek siana, podjazdów i wyskoczni ulokowana była w miejscu, gdzie pierwotnie miały odbyć się również pierwsze otwockie zawody w ramach MLB, czyli na boisku przy Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego.Wówczas na przeszkodzie stanęła wietrzna i deszczowa pogoda,
która zmusiła organizatorów do przeniesienia zawodów do hali sportowej Gimnazjum nr 4 w Otwocku.

Tym razem pogoda była dla młodych rolkarzy dużo bardziej łaskawa i zawody mogły toczyć się zgodnie z planem. Ze względu na rozpoczęte tego dnia wakacje w zawodach w Otwocku wzięła udział mniejsza niż dotychczas liczba zawodników. Łącznie wystartowało 69 osób, co jednak nie wpłynęło ani na doskonałą atmosferę w czasie imprezy, ani na sportową rywalizację.

W zawodach znów pojawiło się kilku debiutantów. Wśród nich była grupa z Mińska Mazowieckiego, która pokazała się przy okazji trzeciej imprezy z cyklu MLB na warszawskim Torze Stegny.

– Liczymy, że grono startujących będzie się sukcesywnie powiększało. Przede wszystkim mamy nadzieję na udział rolkarzy z Grodziska Mazowieckiego oraz zawodników trenujących na co dzień w Legii Warszawa. MLB to wciąż młody cykl i być może potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby inni rolkarze przekonali się do naszej imprezy – mówi trener otwockich Wilków Dariusz Labriga.

W trakcie sobotnich zawodów rozegrano kilkanaście wyścigów. Wśród najmłodszych dziewczynek pierwsze miejsce zajęła Lili Jabłoński (I love rolki), a wśród chłopców najlepszy był Jakub Kostrzewa (UKS Wilki Otwock). W najliczniejszej kategorii wiekowej – Junior D dziewcząt – Nadia Jeziorek (UKS Wilki Otwock) po raz kolejny udowodniła, że trzeba się z nią liczyć, bo nie rezygnuje z walki o zwycięstwo w klasyfikacji końcowej. W kategorii Junior D chłopców najwyższe miejsce na podium należało do Mateusza Wełnickiego (Rollschool). W roczniku
2006-2007 wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Kinga Kos (UKS Wilki Otwock), a wśród chłopców pierwszy
był Kuba Orzechowski (UKS Wilki Otwock). W kategorii Junior B kobiet startowały jedynie zawodniczki z Otwocka, a najlepsza okazała się Kasia Gzyl, która wielokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium. Wśród mężczyzn najlepiej spisał się Rafał Tokarzewski (UKS Wilki Otwock). Do dwojga zawodników Wilków należały też rekordy przejazdu. Gzyl przejechała tor w 25,888 s, natomiast Tokarzewski wykręcił najlepszy czas zawodów, uzyskując 25,083 s.

W kategorii Junior A kobiet startowały jedynie trzy zawodniczki, a swoje umiejętności potwierdziła Julia Zawadzka (UKS Wilki Otwock), która odebrała złoty medal. Wśród mężczyzn najlepszy był Rafał Pochmara (HKS Mińsk Mazowiecki).

Tradycyjnie do rywalizacji przystąpili także rodzice. Wśród mam najlepsza była Dorota Białoń, a w kategorii
ojców złoto zdobył Dawid Kos.

– Sportowo i organizacyjnie trzeba ocenić ten występ bardzo pozytywnie. Być może frekwencja mogła być nieco
wyższa, ale zaczęły się już wakacje wielu, zawodników udało się na odpoczynek –mówi trener Labriga.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.