Hala oficjalnie otwarta!

Takiej hali sportowej nie powstydziłby się niejeden ośrodek sportowy. Największa i najnowocześniejsza w gminie Wiązowna hala sportowa przy Szkole Podstawowej w Malcanowie została oficjalnie oddana do użytku. Był to trzeci i zarazem ostatni etap modernizacji tej placówki.

Uroczyste otwarcie hali sportowej, a tym samym zakończenie trwającej trzy lata modernizacji i rozbudowy szkoły w Malcanowie, zaplanowano w dniu zakończenia roku szkolnego. Około godz. 14 w hali zebrali się uczniowie, rodzice, samorządowcy oraz grono pedagogiczne i dyrektorzy placówek oświatowych z gminy Wiązowna. Wśród zaproszonych gości znalazł się również były reprezentant Polski w siatkówce, olimpijczyk Marcin Nowak.

Podzielona na trzy etapy (modernizacja istniejącego budynku, budowa nowego skrzydła oraz budowa hali sportowej) inwestycja w Malcanowie pochłonęła przeszło 14 mln zł. Tylko budowa hali kosztowała ponad 5 mln zł, ale jak twierdzą nauczyciele, a przede wszystkim uczniowie, było warto. Obiekt robi wrażenie. Na powierzchni blisko
1,5 tys.mkw.mieści się pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej.

Samą halę zaprojektowano tak, aby była wielofunkcyjna, bo ma służyć zarówno uczniom, jak i lokalnej społeczności. Można tam będzie nie tylko pograć w piłkę ręczną, ale także w siatkówkę czy koszykówkę.

Jedynym mankamentem tego obiektu jest brak trybun, gdyby one były, można by przeprowadzać oficjalne rozgrywki, ale jak twierdzą wiązowscy samorządowcy, inaczej nie dało się tego zrobić.

Po części oficjalnej, podczas której wójt Janusz Budny wręczył stypendia naukowe czworgu najlepszym uczniom,
proboszcz parafii pw. św.Wojciecha w Wiązownie ks. Edward Kowara odmówił krótką modlitwę i poświęcił obiekt. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie przedstawiciele samorządu gminy, władz szkoły i uczniów, główny wykonawca oraz ks. Kowara. W części widowiskowej dzieci zaprezentowały swoje talenty taneczne oraz krótki
spektakl przybliżający zebranym idee ruchu olimpijskiego. Nie mogło zabraknąć również występu sportowego,
podczas którego zebrani mieli okazję podziwiać kunszt młodych talentów w sportach walki oraz gimnastyce sportowej. Być może któraś z tych dyscyplin na dłużej zagości w Malcanowie.

Po Gliniance, która jest gminną kolebką sportów lekkoatletycznych, i Wiązownie, gdzie króluje tenis stołowy, teraz Malcanów może stać się kolejną lokalną ostoją sportowych talentów.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.