Przebudują zakręt śmierci

Ograniczenie prędkości do 50 km/h, zamontowanie dwóch biało-czerwonych tablic ostrzegawczych (tzw. minisierżantów),  a docelowo przebudowa zakrętu – to działania, dzięki którym ma poprawić się bezpieczeństwo na jednym z łuków drogi łączącej Celestynów z Kołbielą. 29 czerwca w tym miejscu zginęły kolejne trzy osoby.

O tragicznym wypadku, do którego doszło kilkanaście dni temu, obszernie informowaliśmy w ostatnim numerze
„Linii”. Przypomnijmy. W czwartek, 29 czerwca kobieta kierująca nissanem z niewyjaśnionych przyczyn na łuku drogi zjechała na przeciwległy pas i zderzyła się z jadącym z naprzeciwka audi.W wypadku zginęły trzy pasażerki jadące nissanem, cztery osoby trafiły do szpitala.

Jak pisaliśmy, nie był to pierwszy śmiertelny wypadek na tym zakręcie. Po raz kolejny zaapelowaliśmy również do powiatowych drogowców o podjęcie konkretnych działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu.

Po naszej publikacji w środę, 5 lipca powiatowi drogowcy w końcu zamontowali dodatkowe oznakowanie, mające wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu. Poza obowiązującym już ograniczeniem do 70 km/h tuż przed łukiem dopuszczalną prędkość zmniejszono do 50 km/h. Dodatkowo przy zdradliwym łuku ustawiono biało-czerwone tablice, tzw. minisierżanta. Pod znakiem ograniczenia do 70 km/h powieszono również tabliczki z napisem
„Uwaga,wypadki!”.

Wszystko wskazuje, że są to działania doraźne ZDP. W wypowiedzi udzielonej redakcji TVN Warszawa wicedyrektor Marek Dąbrowski na to zapowiedział przebudowę zakrętu.

– Postaramy się przesunąć środki w budżecie, aby zmienić parametry łuku, konkretnie zwiększyć pochylenie poprzeczne jezdni – informuje wicedyrektor ZDP.

Według drogowców trzeba będzie przebudować około 150 metrów jezdni, co może kosztować 170 tys. zł.

 

7 komentarzy do “Przebudują zakręt śmierci

 • 11 lipca 2017 o 12:46
  Permalink

  70 km/h to jest na tym zakręcie „max” i to przy suchej nawierzchni, A i tak trzeba mocno trzymać kierownicę.

  Odpowiedz
  • 12 lipca 2017 o 22:03
   Permalink

   faktem jest, że zakręt jest makabrycznie źle wyprofilowane ale jak mówisz, że przy 70km/h Cię wyrzuca tzn. , że twoje ,,auto ” nie ma opon i zawieszenia a z niego już 5 lat temu powinny być wyprodukowane żyletki. Niestety w co niektórych ludziach mentalności się nie zmieni, zawsze wina jest cudza a swoich oszczędności się nie widzi.

   Odpowiedz
 • 14 lipca 2017 o 23:28
  Permalink

  Proponuje trochę kasy wyciąć i poprawić łuk

  Odpowiedz
 • 15 lipca 2017 o 21:15
  Permalink

  Niech lepiej zmodernizują drogę przez wiejską biegnącą przez Wolę Sufczyńską w gminie Kołbiel. 6 lipca doszło tam to śmiertelnego wypadku motocyklisty . Mieszkańcy tej wsi cały czas alarmują że droga biegnąca przez tą miejscowość jest wąska,a letnicy z Radachówki nie przestrzegają kodeksu drogowego jadąc szybką niebezpieczną prędkością. Do tragicznego wypadku doszło 6 lipca 2017 około godziny 17.20 motocyklista jadący tą drogą nagle zahamował i uderzył w mur posesji ,sam upadł kilkanaście metrów dalej ,z poważnymi obrażeniami został przetransportowany pogotowiem lotniczym do Szpitala w Warszawie przy ulicy Szaserów.Niestety 22 letni chłopak zmarł około godziny 22.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.